Черкаські школярі зібрали для безпритульних тварин пів тонни кормів (Фото)

Напередодні Нового року у черкаських школах завершилась масштабна акція «Торбинка для тваринки», ініційована Учнівською міжпарламентською асамблеєю, що об’єднує усіх голів шкільного самоврядування міста.

Усю зібрану до зими допомогу було спрямовано підопічним Черкаського обласного благодійного фонду «Життя» та Черкаського міського товариства захисту тварин «Друг».

Магазинні мішки та пакети сухого корму, зворушливі саморобні коробочки та пакетики, перев’язані яскравими стрічечками, випрасувані простирадла та рушники, ковдри і теплі речі, мисочки і повідці, одяг для тварин та м’які іграшки, лежаки – такі подарунки отримали чотирилапі від школярів.

«У нашій школі постійно проводяться благодійні акції: на допомогу пенсіонерам, воїнам АТО, а щодо тварин, то кілька разів на рік проводиться загальношкільний збір корму, теплих речей та коштів на ліки для собак міського притулку», – зазначає президент Черкаської ЗОШ №25 Анна Македонська. – Старші учні проводять для молодших класів відкриті уроки і пояснюють важливість таких акцій. Ми розповідали, що є домашні тваринки, а є бездомні, яких забирають до притулку і яким потрібна наша поміч».

Як зазначила заступник директора Черкаської ЗОШ №30 Світлана Мозгова, найпоширенішими акціями допомоги у школі є збір ліків, теплого одягу та продуктів у зону АТО, придбання необхідних нашим бійцям речей. От і цього разу, збираючи корми для бездомних тварин, частину зібраного корму школа відправила до зони АТО, де також є немало котиків та собачок, що живуть при військових підрозділах.

Черкаська ЗОШ №24 назбирала у «Торбинку для тваринки» не лише корми для тварин, але й кошти, дізнавшись про акцію, їх переказували на лікування хворих тварин батьки школярів. Учні та вчителі виявили спільну ініціативу пошити на уроках трудового навчання лежаки та теплі подушечки для котів.

Як розповіла Голова Ради старшокласників Черкаської ЗОШ №24 Соня Трощенко, загалом було зібрано 82 кілограми корму і 500 гривень. Варто відзначити, що благодійні акції у школі стали традиційними заходами і проводяться 3-4 рази на рік. Як зазначила педагог-організатор Черкаської ЗОШ №24 Ольга Сухенко, шкільна родина завжди готова допомогти усім, хто цього потребує: і тяжкохворим дітям, і бійцям в зоні АТО, і підопічним притулку для пенсіонерів. З цією метою проводяться благодійні ярмарки, концерти, встановлюються скриньки для збору коштів.

Черкаська ЗОШ №20 зібрала найбільше ліків для безпритульних тварин. Крім кормів та теплих речей, діти приносили з дому м’які іграшки і просили передати «найслухнянішому собачці у притулку». Президент Черкаської ЗОШ №20 Яна Темченко відмітила, що допомога тваринам тут є багаторічною традицією. А загалом, тут щороку проводиться до 5 таких заходів. Благодійні ярмарки перетворюються на справжні змагання між класами.

Найбільше кормів для тварин було зібрано у Черкаському колегіумі «Берегиня», президент якого Дар’я Соколова розповіла, що традиційно кожного сезону тут проходять ярмарки та безліч інших заходів, кошти, зібрані під час них, йдуть на благодійність, у тому числі, й на допомогу безпритульним тваринам.

Голова Учнівської міжпарламентської асамблеї Юлія Бухал повідомила, що школи завжди активно долучаються до благодійних акцій, у тому числі, й на допомогу тваринам. Зокрема, брала участь у проекті Асамблеї «Animal& People», збираючи корм для тварин.

«Цього року ми щиро раді були не лише допомогти кормом, а й виготовити лежаки для бездомних котиків, що чекають на дім у ветеринарній клініці», – розповіла Юлія Бухал. – До благодійних акцій радо долучаються і учні, і вчителі. Молодшим школярам дуже подобається допомагати і, щоб показати їм важливість їх допомоги, ми проводимо Уроки доброти. Загалом, метою Учнівської міжпарламентської асамблеї є об’єднання шкільної спільноти нашого міста для спільного вирішення суспільно важливих проблем. Благодійні акції є одним із напрямків нашої діяльності – крім допомоги тваринам, ми проводимо екологічні акції. У Асамблеї є доброчинна традиція – Благодійний бал, на якому ми збираємо кошти на лікування людям, які того потребують. Для нас надважливо, щоб діяльність нашої організації приносила користь не лише асамблеївцям, а й змінювала наше місто на краще».

Як повідомляв сайт vikka.ua, зоомагазини йдуть у нокдаун.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут