Черкаські експерти розповіли, що впливатиме на курс гривні у 2018 році

У бюджеті України на 2018 рік закладений прогноз курсу гривні у порівнянні з доларом на рівні 29,3 гривні. Загрозою для національної валюти є зростання інфляції. Нинішній курс гривні, що почав падати восени, за словами експертів, ще й пов’язаний із "традиційною" сезонністю. А це закупівля енергоносіїв та імпортних товарів напередодні новорічних і різдвяних свят, психологічні фактори. Серед останніх – затримка з отриманням траншу МВФ і несприятливі очікування щодо майбутньої динаміки курсу. Чого чекати від вітчизняної валюти і в як краще зберігати кошти сайт vikka.ua поцікавився у експертів.

Сьогодні курс гривні відносно американського долара, за даними НБУ, 28,07 (продаж) та 27,98 (купівля). Регулятор традиційно каже, що фундаментальних причин для девальвації гривні немає.

biz.liga.net

У той же час економісти та фінансисти зазначають, що у випадку зі стабільністю гривні краще бути песимістами та зняти рожеві окуляри.

Голова  міської спілки  підприємців та промисловців, кандидат  економічних наук, член Всеукраїнської спілки вчених економістів Петро Чернявський називає курс гривні, закладений у головному фінансовому документі країни, необґрунтованим.

"Економіка не зростає. Зростання і неможливе, адже Україну за рік покинуло 1 млн людей. Це ті, хто створює додаткову вартість та ВВП. Ріст, який показують нам, – у межах похибки. З країни їдуть кваліфіковані кадри, а залишаються діти та пенсіонери. Немає підстав для укріплення гривні", – зазначає експерт.

Науковець прогнозує, що протягом року курс гривні впаде до 40 грн за долар.

"Курс буде меншим, якщо його будуть надзусиллями стримувати штучно. Траншу від МВФ у першому кварталі року не буде. Це вплине на зростання курсу долара. Кошти ж, що зароблені економікою, вивозяться. У 2017 році Україна віддала кредиторам більше, ніж отримала. Влада не створює умов для розвитку бізнесу", – вважає Петро Чернявський.

А от фінансовий експерт із Черкас Олексій Кулеша робити прогнози щодо національної валюти не береться. Каже, що окрім економічних чинників, на курс гривні впливає занадто багато непередбачуваних факторів.

informator.news

"Це ситуація в АТО, макроекономічна ситуація, позиція Нацбанку України. Невідомо, яку політику для себе вони оберуть. Це можуть бути плавні заходи, а можуть бути напівстресові ситуації. Це коли весь рік курс тримається на рівні 26 гривень за долар, а наприкінці року ми бачимо 28 грн/дол.", – пояснив експерт.

Він припускає, що і цьогоріч може повторитися сценарій 2017 року, коли курс гривні протягом року був стабільний, а наприкінці різко впав.

"Якщо економічні фактори, як-от світові ціни на сировину, метали, добрива, сільгосппродукцію ще можна передбачити, то три вищезазначені чинники не можна", – зазначив Олексій Кулеша.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Нацбанку повідомили, що гривня стабілізується після свят.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net