НовиниБезпекаЯк говорити з дитиною про війну? — поради фахівців

Як говорити з дитиною про війну? — поради фахівців

-

- Advertisment -

У нинішній складний період діти не завжди розуміють, що відбувається, а тому приходять із запитаннями до дорослих. У такому випадку треба бути готовим до такої розмови.

Яких правил слід дотримуватися та чого точно не можна робити — роз’яснили фахівці Черкаського міського центру соціальних служб.

Дайте дитині відчуття безпеки та відповідайте на запитання

Діти мають бути впевнені, що коли приходять до своїх дорослих, яким довіряють — отримають відповідь. Дорослим треба бути готовими терпляче відповідати на питання. Знову і знову казати, що з нами все буде добре, все буде гаразд, українська армія хоробро і професійно нас захищає.

Важливий тілесний контакт

У будь-якій тривозі завжди задіяне тіло. Тому важливо обіймати, давати відчути кордони. Разом вовтузитися, будувати халабуди.

Підготуйтеся до розмови

Бути готовим, коли в інформаційному полі тема існує — діти можуть прийти з питаннями. Важливо не відвертатися, не казати «заспокойся», а дати правдиву відповідь відповідно до віку.

Відповідайте лише на поставлені запитання

Із 4—5 років діти можуть приходити з питаннями про війну, про насилля. Дітям такого віку важливо давати інформацію коротко. Відповідати саме на те питання, яке ставить дитина. Не підіймати тих аспектів, про які дитина не запитує.

Проговорюйте рутинні речі

Проговорювати інформацію, яку дитина повинна знати відповідно до віку —  свої ім’я та прізвище, ім’я своїх батьків, свою адресу, кого з дорослих і де можна знайти, якщо дитина опинилася сама.

Нагадайте, що ви поруч

Дошкільнятам і молодшим школярам важливо дати зрозуміти: «Я поруч з тобою. А ще поруч з тобою є…» — перерахувати тих близьких, які піклуються про дитину. Показати, що війна — це десь далеко, а тут є твій великий, безпечний, спокійний дорослий.

Повторюйте план дій

Нині вся Україна зазнає військових атак. Тому важливо говорити, що ми знаємо, як убезпечити себе. Повторювати з дитиною, що треба робити, якщо ти чуєш сирену чи постріли, та чого не можна робити. Підготувати рюкзачок безпеки, розподілити обов’язки між членами родини в разі екстреної евакуації.

Варто бути уважними до дітей у цей період та давати відчуття безпеки.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Державні гранти на навчання тепер доступні через Дію: Уряд ухвалив постанову

Отримати грант на навчання можна буде через Дію. Уряд ухвалив постанову. Цього року абітурієнти, які планують вступати на контрактну...

У Черкасах провели в останню путь старшого стрільця, який загинув на Луганщині

У Черкасах відбулося прощання з 31-річним старшим солдатом Олександром Дроздом. Про це повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Олександр Дрозд...

Цікаве:

Чудо-тканина фліс: особливості й переваги

Фліс є синтетичним аналогом шерсті. Попри таку складову, ця...

Як подовжити життя великої валізи

Шабадан – саме так називали давні тюрки вузьку прямокутну...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x