НовиниОсвітаБагато дитячих скелетів: у Черкасах розкопують церковне кладовище

Багато дитячих скелетів: у Черкасах розкопують церковне кладовище

- Advertisment -

Археологи відновили розкопки в середмісті Черкас поблизу Долини троянд. Решткам, які там вдалося розкопати — понад триста років. Частина із них належить дітям. Більше стане відомо після дослідження антрополога, розповів керівник експедиції Дмитро Куштан, пише Суспільне.

Археологи ведуть розкопки на черкаському Подолі — історичному центрі міста. Звідти видно пагорб Слави.

“Минулий рік нам дав багато цікавого археологічного матеріалу, який стосується ранньої історії міста. З кінця 14 по 18 сторіччя, велика кількість знахідок – це і керамічний посуд і пічні кахлі, монети, кулі”, – розказав керівник експедиції Дмитро Куштан.

Серед особливо цінних знахідок Подолу – поховання. Їх розкопали вже 150.

“Поховання прилягають до Святотроїцької церкви, яка була розташована поруч. Стару дерев’яну Святотроїцьку церкву збудували у 1671 році”, – розповів Дмитро Куштан.

Церква збереглася лише на малюнку.

Нині археологи працюють над відкопуванням і збиранням людських решток:

“Це поховання дорослої людини, але судячи із зубів, – молодої. Поховання було в дерев’яній труні”, – розказав Дмитро Куштан.

Поруч – скелет дитини.

“Тут дуже багато дитячих поховань. В ті часи була досить висока смертність”, – додав дослідник.

50 людських скелетів вже обстежив антрополог, пояснив Дмитро Куштан:

“Антрополог розказував, що на деяких суглобах кісток видно, що люди працювали важко. Багато молодих поховано людей. На деяких видно травми, переломи. Позросталися погано – це свідчить про низький рівень тодішньої медицини”.

Чим ближче археологи підступаються до церкви, тим щільніші поховання, розповів керівник експедиції. На поверхні розкопу видно кістку.

“Ось голова – череп. Це верхня кінцівка, кістки таза виглядають. Це стегнові кістки, далі воно іде під кант розкопу”, – розповів Михайло Дяченко.

Частина трьохсотлітнього цвинтаря перебуває за межами паркану. Прямо із землі археологи дістають і кераміку.

“У нас денце горщика кінця 14 – початку 15 століття, якраз належить до перших десятиліть існування міста Черкаси”, – додав.

Зі слів Куштана, після аналізу знайденого все це буде в музеї Середньої Наддніпрянщини. Кісткам планують знайти місце нового спочинку – перепоховають.

“Після того, як їх опрацює антрополог, ми ці кістяки хочемо перепоховати. Хочемо скоординувати наші дії із владою міста із Свято-Троїцькою церквою, яка є наступницею цієї церкви, щоб перепоховати це, як було зроблено в Чигирині”.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Двоє черкасців постануть перед судом: брали хабарі за “вирішення” питання з медоглядом

Перед судом постануть двоє черкасців, які отримали хабар за вплив на керівництво медзакладу за відстрочку від призову на військову...

Справа Саєнка: адмінпротоколи поліція передала в Соснівський районний суд Черкас

Працівниками Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції спільно з прокуратурою Черкаської області були складені адміністративні протоколи на ексдиректора Першої міської...

Цікаве:

Сімпаріка: надійний захист собак від бліх та кліщів

Блохи та кліщі становлять серйозну небезпеку для здоров'я собак,...

Як обрати ідеальну валізу для ділових поїздок

Ділові поїздки вимагають не лише відповідного вбрання та документів,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас