Online TV
НовиниОсвітаНа Черкащині показали, у що перетворився маєток найбагатшої жінки...

На Черкащині показали, у що перетворився маєток найбагатшої жінки царської імперії

- Advertisment -

У Городищі, що в на Черкащині, є невеличкий історичний район. Це робітниче селище колишнього цукрового заводу, збудоване наприкінці XIX ст. Фото селища виклав на своїй1 сторінці в мережі Фейсбук місцевий вчитель географії Володимир Пеляк.

Це селище збудували за часів управління маєтком однієї із найбагатших жінок царської імперії.  Це – Катерина Балашова(дівоче прізвище – Шувалова). Її родина на початку минулого століття була однією з найбагатших в імперії. Балашовим належали рудники на Уралі, золоті копальні в Східному Сибіру, маєтки в Криму (в т. ч. гостьовий будинок Алупкінського палацу Воронцова), мисливський палац в Тальному, Маріїнський цукровий завод у Городищі тощо.

Літня резиденція графині Балашової в Городищі

У Городище і Мошни навідувалася один раз на рік, тоді й зупинялася у своєму дерев’яному будинку над заводським ставом. На жаль, гостьова вілла колишньої пані занепадає.

Колишні казарми робітників Городищенського цукрового заводу, к. XIX ст.

За словами Володимира Пеляка, приватні житлові будинки робітничого селища за останні 20 років сильно перебудувані, але й у них проглядаються риси дорадянського стилю. Ті ж будівлі, що початково служили казармами, або мали громадське призначення (пошта, школа) – краще зберегли форму й дух старовини. Практично в автентичному вигляді залишилися відпочинковий будинок графині Балашової, колишнє двокласне училище та казарма. Проте їхня біда – руйнування.

Квартирний буд. № 23 на вул. Індустріальній початково був приватним будинком управителя цукрового заводу

«За день роботи поміщиця платила селянам по 20-30 коп. А на утримання лікарні щороку витрачала 8 тисяч рублів. На утримання місцевої освіти щороку йшло 13,5 тисячі рублів. Під час спалаху холери 1892 р. графиня відвідувала хворих, втішала їх добрим словом. Після більшовицького перевороту 1917 року Балашова з чоловіком і трьома дітьми виїхала зі свого кримського маєтку за кордон. Оселилися в Парижі. Померла в один рік з чоловіком в містечку Вірофле 1931 року. Микола Балашов на той час мав уже 91 рік, а Катерина – 83», – зазначив Володимир Пеляк.

На вхідному ґанку цього року провалився дах. Значить ґанку скоро – кінець

 

Читайте також на сайті vikka.ua

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Уманщині жінка підрізала колишнього співмешканця

На Уманщині поліцейські затримали жінку, яка вдарила ножем колишнього співмешканця, чоловік помер у лікарні. Повідомляє ГУ НП у Черкаській...

Роль головного убору у військовій формі: від захисту до ідентифікації

Головний убір — це важливий елемент екіпірування військового. Він поєднує функції захисту, ідентифікації та комфорту. Від правильного вибору аксесуара...

Цікаве:

Роль головного убору у військовій формі: від захисту до ідентифікації

Головний убір — це важливий елемент екіпірування військового. Він...

Як обмін канадського долара допомагає при переїзді чи роботі за кордоном?

Сучасна глобалізація відкриває українцям нові можливості: еміграція, працевлаштування, навчання...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас