У Черкасах відкрили перший в Україні музей електролічильників (ВІДЕО)

Перший в Україні. Від сьогодні свої двері відчинив музей лічильників. Всього було зібрано 139 експонатів. Знаходиться він на території ПАТ "Черкасиобленерго". Рідкісні прилади збиралися десятиліттями. Їх унікальність настільки вразила керівництво підприємства, що відразу ж було вирішено створити окремий музей. І тепер побачити еволюцію вимірювальних приладів зможе кожен охочий.

Олег Самчук, голова правління ПАТ "Черкасиобленерго":

"З березня місяця в нас розпочалась програма зі створення нашого музею електролічильників. Збиралися вони з території всієї України".

Першими на відкритті побували співробітники "Черкасиобленерго". Оригінальна експозиція, впевнені керівники, зацікавить містян. Адже подивитись є на що: рідкісні прилади мають не аби яку цінність, і збирались патріотами своєї справи.

Олександр Бращенко, директор з інвестицій та перспективного розвитку ПАТ "Черкасиобленерго":

"Зусиллями багатьох людей, які надали свої колекції для експозиції нашого музею, сьогодні ми його нарешті відкриваємо".

Довгоочікуване відкриття розпочалось з традиційного перерізання стрічки.

Лайф:

"Я вас вітаю, музей відкрито!"

Той, хто започаткував ідею створення незвичної колекції, радіє такій ініціативі. Пан Станіслав зізнається: хотів лише допомогти працівникам набути досвід, наглядно демонструючи кожен з різновидів електролічильників. А тепер історичні експонати будуть зберігатися в унікальному музеї, аналогів якого немає в Україні.

Станіслав Пересунько, майстер енергозбуту Канівського РЕМ:

"Він створювався на початку 2000-х років як навчальний посібник. Ми його створювали для того, щоб проводити навчання персоналу. Багато лічильників було унікальних, давніх, ще 1939 року випуску".

Одними з активних помічників у створенні музею лічильників стали працівники Тальнівського РЕМу. Пан Юрій в свій час доклав немало зусиль, аби зберегти рідкісні для нашого часу екземпляри.

Юрій Баришок, директор Черкаського РЕМ:

"Свою трудову кар’єру я починав в Тальнівському РЕМі. І тривалий час працював майстром з обліку електричних лічильників. Нам потрапляли в руки багато екземплярів, які зараз знаходяться, до речі, в музеї".

Керівництво ПАТ "Черкасиобленерго" запрошує черкасців безкоштовно побачити унікальну виставку. Групові екскурсії організовуються за попередньою домовленістю. Музей приймає гостей з 11 до 15 години кожного дня окрім вихідних. Не втрачайте можливість, це варто побачити кожному!

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net