У боргових кайданах

- Advertisment -

Підприємства Черкащини ніяк не звільняться від боргових кайданів. Натепер вони винні працівникам майже двадцять сім мільйонів гривень. Причому місто Черкаси – лідер із заборгованості. Місцеві роботодавці не виплатили містянам понад п’ять мільйонів гривень зарплатні. Як міська та обласна влада не намагається змусити боржників розрахуватися з працівниками – все даремно. Які нові способи боротьби вигадали чиновники – знає Вікторія Курченко.

Як то – жити без зарплати – знають працівники цього підприємства. З року в рік тролейбусне управління намагається вилізти з боргової ями. Та із заниженими тарифами на проїзд та несвоєчасною виплатою субвенції на перевезення пільговиків зробити це майже нереально.
Колеги тролейбусників по нещастю – працівники черкаського аеропорту.
Володимир Сторчеус, директор КП «Аеропорт Черкаси»: «У нас заборгованість тягнеться ще з минулого століття, десь з 1998 року. Зараз вона 1 млн. 125 тис. грн.».
Міська влада запевняє: робить усе можливе, аби найбільші боржники серед комунальних підприємств міста – «Черкасиелектротранс» та «Аеропорт-Черкаси» – розрахувалися з боргами. Натомість, проблемних підприємств серед економічно активних у Черкасах із десяток. Найбільше питань у міської влади до тих, що проходять процедуру банкрутства.

Микола Шкарабура, заступник міського голови м. Черкаси: «Найбільше – спільне українсько-французьке підприємство «ДАКО», є понад 2, 7 млн. грн., ЗАТ «Рось» – 2 млн. 167 тис. грн., «Черкаський завод хімреактивів» – 1,5 млн. грн. і «Черкаський завод телеграфної апаратури».
На цих підприємствах, говорить Микола Шкарабура, заборгованість із зарплатні, цитую, «має кримінальний характер». Тому місто просить правоохоронців все ретельно перевірити.
У цілому ж по області боротьба із заборгованістю не краща.
Сергій Голобородько, начальник головного управління праці та соціального захисту населення ОДА: «У 17 регіонах області на 59 працюючих підприємствах залишається невиплаченою зарплата в сумі 12,3 млн. грн. На підприємства-банкрути припадає 13,5 млн. грн. боргу».
Розраховуватися із працівниками підприємства-боржники не поспішають.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «З початку року попереднє керівництво ОДА розробило вже графік погашення – не виконується. Вже в квітні за моїм дорученням розроблені також – знову не виконуються ці графіки».
«Гру в піжмурки» з владою губернатор налаштований припинити. Відтепер у гості до підприємств-боржників їздитиме спеціальна комісія. Вона на місці з’ясовуватиме, звідки ті борги взялися, і чому їх не можна погасити. Решті чиновників Сергій Тулуб також наказав розібратися із боргами у своїх районах. У який спосіб – не уточнив. Зате спитає з усіх вже в кінці цього місяця.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Поліція Черкащини розшукує зниклого жителя Черкас

50-річний Мельник Андрій Іванович вийшов із дому 13 травня та досі не повернувся. Поліцейські встановлюють місцезнаходження чоловіка та просять...

За матеріалами СБУ заочно засуджено керівника «Луганськгазу», який працював на Росію

Завдяки доказовій базі, яку зібрали працівники Черкаського управління Служби безпеки засуджено ще одного ворожого поплічника, який працював на рф...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас