Online TV
Новини на ВІККАЕкономічні новиниНаїдайтеся, поки можете!

Наїдайтеся, поки можете!

- Advertisment -

Без сала, м’яса, молока та сиру. Таке життя очікує на українців з 1 січня нового року. Саме тоді набувають чинності статті ухваленого ще 3 роки тому Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів». Тоді такі вимоги були обов’язковою умовою вступу України до СОТ. Відтак селяни з початку 2010 року не зможуть торгувати на ринках домашніми молочними та м’ясними продуктами. Як відреагували черкаські торговці на таку новину – чула і бачила Вікторія Курченко.

Тітка Ольга возить молоко на продаж до Черкас вже десять років. Живе у Чапаєвці. Там має чимале господарство – аж три корови. Тож щодня встає о п’ятій ранку. А о дев’ятій – вже на центральному ринку. Так працювати – змусило життя.
Ольга Степанівна, продавчиня: «Роботи нема. В мене дві студентки. І тепер вимушена я в 42 роки тягати такі сумки кожного дня. Але по-іншому не можна».
Могла б здавати молоко. Але приймають літр за гривню. Це, – говорить, – смішні гроші. Літр мінералки коштує вп’ятеро дорожче. А сьогодні утримувати корову – недешево. Лише за тонну сіна треба віддати – шістсот гривень. Тож править за літр молока по три п’ятдесят.
Поруч з тіткою Ольгою молоком торгують ще з десяток селян. Вони бідкаються: мало того, що в оновленому ринку їм місця немає, так скоро геть торгувати не дадуть. Вони вже знають про заборону продавати домашні молочні та м’ясні продукти з 1 січня. Борис Кіндратович

привозить молоко на продаж з села Привітного Золотоніського району. Говорить, що там люди вже злякалися закону: зі ста вісімдесяти корів залишилися близько двадцяти.
Борис Кіндратович, продавець: «І тоді буде на полицях лише хімія, що зараз і так продають. Не буде корів, бо вже й зараз немає, як їх тримати. Це абсурд».
Наслідки нововведення розуміють і в обласному відділі тваринництва. Тут говорять: область ще не готова до нових стандартів. За ними, продавати молоко селяни зможуть лише молокозаводам і пунктам збору. Як варіант – сільськогосподарським кооперативам. Але їх наразі лише близько двадцяти. Не краща ситуація і з забійними пунктами. Бо забивати худобу власноруч селянам з нового року – зась.
Анатолій Чернецький, начальник відділу тваринництва Головного управління АПК ОДА: «В області надзвичайно мала кількість забійних пунктів, які були сертифіковані, і допущені, і мали дозвіл на проведення забійні».
Тож тепер чиновники мізкують, як бути з законом.
Анатолій Чернецький, начальник відділу тваринництва Головного управління АПК ОДА: «Комітетом ветеринарної медицини направлено листа до Верховної Ради, аби відтермінувати ці зміни до 2015 року».
А тітка Ольга вже знає, що буде робити з 1 січня.
Ольга Степанівна, продавчиня: «Я не буду їм здавати, я буду попід дворами їздити – продавати. За гривню їм віддавати? Так, як я важко працюю! Не буду. Буду домовлятися з постійними клієнтами і привозити їм додому».
Якщо і це не дадуть робити, то поїде до Києва – продавати молоко депутатам під Верховною Радою.

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині громадська організація за рік отримала дохід в 3,5 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Громадська організація “Проти Корупції” із реєстрацією в Черкаській області  отримала за 2024 рік 3,5 млн грн. Про це свідчать дані...

На Черкащині офіційно призначили нового головного прокурора

Володимир Пономаренко, новий очільник Черкаської обласної прокуратури зустрівся із колективом. Про це пишуть на сторінці обласної прокуратури. "Відповідно до пріоритетів,...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас