Балет, балет, балет…

Великий балет у Черкасах! Унікальне хореографічне мистецтво, що вимагає від танцівників надлюдських зусиль, зібрало у залі Черкаської філармонії аншлаг. Глядачів зворушила історія всепоглинаючого кохання, гармонійні мелодії Чайковського та майстерність танцівників Маріїнського балету. Розповідає Марина Лук’яненко.

Сім’я Ейдель на «Лебедине озеро» прийшла у повному складі та у всеозброєнні: на обличчях усмішки, у руках – квіти. У Черкасах родина естетів балет відвідує вперше. Щоправда, віртуозними па танцівників Ксенія та її донька вже милувалися у Львові та Києві.
Творче піднесення цього вечора відчуває і решта глядачів. Усі вони із нетерпінням чекають на третій дзвінок, що сповістить про початок вистави.
Прем’єра «Лебединого озера» відбулася ще 1877 року на сцені Великого театру в Москві. Тоді балетмейстер Юліус Рейзінгер вперше поставив балет на музику Петра Чайковського. Друге народження балету відбулося 1893 року і саме тогочасна редакція спектаклю стала класичною. Цьогоріч на сцені черкаської філармонії образи принца Зігфріда і юної красуні Одетти, котру лихий чаклун перетворив на королеву лебедів, втілили зірки Санкт-Петербурзького балету. Оригінальні декорації, повернення до первинного трактування сюжетної колізії і новизна хореографічної лексики – основна відмінність постановки Маріїнського театру.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net