Новини на ВІККАЕкономічні новиниКонференція пам'яті Юрія Кунченка

Конференція пам'яті Юрія Кунченка

-

- Advertisment -

Науковці, доктори технічних наук, академіки та студентська молодь. Сьогодні вони знову зібрались на науково-практичну конференцію. Вона присвячена пам’яті видатного вченого зі світовим ім’ям Юрія Петровича Кунченка. Він автор нового наукового напряму – у сфері нелінійної статистичної обробки негауссівських сигналів. Валентина Іванівна – науковець й дружина геніального вченого. Каже: неабияк радіє, що завдяки науковим досягненням й відкриттям її чоловіка з’являються нові й нові покоління науковців.

Валентина Кунченко-Харченко, доктор технічних наук, академік Української технологічної академії: "Для нього не було різниці з ким він розмовляє: чи це студент, чи працівник вузу. Головна його якість – він дуже любив людей, дуже їх цінував"

Ця Міжнародна конференція вже п’ята за рахунком. Традицію таких наукових спілкувань, свого часу, започаткував сам Юрій Кунченко. Володимир Палагін упродовж 15 років працював пліч-о-пліч із "світилом науки". Пригадує часи, коли нині покійний Юрій Петрович ще завідував кафедрою. Зараз же гордиться тим, що продовжує справу видатного колеги-наставника.

Володимир Палагін, завідувач кафедри радіотехніки та інформаційно-телекомунікаційних систем ЧДТУ, доктор технічних наук: "Він любив свою справу, і коли читав лекції у студенті в горіли очі. Він був майстром своєї справи".

Обробці негауссівських сигналів Юрій Кунченко присвятив майже 40 років. За життя встиг заснувати унікальну профільну школу. Зараз вона вже гордо носить його ім’я. У ній підготували велику кількість фахівців із радіотехніки та телекомунікації. Володимир Уманець – учень цієї школи. Невдовзі захищатиме кандидатську. Наукові здобутки Юрія Кунченка, говорить, взяв в основу своїх досліджень. А вони неабияк потрібні вже у сучасному світі технологій. А саме – у цифровому телебаченні DVВ-T2 стандарту та поколінні 3G мережі зв’язку.

Володимир Уманець: аспірант кафедри радіотехніки ЧДТУ: "Наше середовище собою представляє зачумленим. Для того, аби корисна інформація була виділена в найбільшому об’ємі, ми використовуємо наші методи".

Пам'ять про видатного вченого живе і у стінах музею історії радіотехніки. Його створили при університеті. Такий єдиний в Україні. Тут з-понад півтисячі експонатів вітчизняного й закордонного виробництва. Саму ж справу життя Юрія Кунченка щороку продовжують сотні студентів-радіотехніків. А профільних спеціальностей для радіолюбителів в Черкаському державно-технологічному університеті постійно більшає.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаська міська рада придбала бус для ЗСУ

Колектив ЧМР на чолі з міським головою придбали мікроавтобус «Wolksvagen» та передали на потреби військовим. Про це повідомляє Анатолій...

Антициклон «GUSTAV» принесе спекотну погоду на Черкащину

Найближчі три дні погоду на Черкащині визначатиме антициклон «GUSTAV», який забезпечить маловітряну, суху та спокійну погоду. Про це повідомляє...

Цікаве:

Чи легко вибрати нерухомість у Чернівцях

Наразі не потрібно їхати у місто вашої мрії, аби...

Чудо-тканина фліс: особливості й переваги

Фліс є синтетичним аналогом шерсті. Попри таку складову, ця...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x