додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Європа може притягти Китай до відповідальності за органи

Європа може притягти Китай до відповідальності за органи

0

Європа може притягти Китай до відповідальності за органи. У Європарламенті відбулися слухання з питання вилучення внутрішніх органів у КНР. Згідно з низкою свідчень, розвитку трансплантології в цій країні неабияк сприяє те, що органи беруть у політв’язнів. Деталі – в сюжеті.

 

Днями на слуханнях комісії з прав людини в Європарламенті обговорили проблему вилучення органів у в’язницях у Китаї. Галузь трансплантології в цій країні сильно розрослася за останнє десятиліття. При цьому джерело органів викликає безліч питань. Особливо після 2006 року, коли з’явилися перші свідчення того, що державні лікарні Китаю заради органів масово вбивають прибічників духовної практики Фалуньгун. Вони є найчисленнішою групою в’язнів совісті в китайських в’язницях.

Корінна-Барбара Франсис, співробітник «Amnesty International»: «У людей вилучають органи, вбиваючи їх під час процесу. Це питання, яке обговорюватимемо й далі. Існує багато груп, в яких можуть вилучати ці органи, «Фалуньгун» – одна з основних».

Подібні слухання проводили в Європарламенті у 2006 та 2009 роках. Із того часу влада Китаю спробувала дати пояснення, заявивши, що основне джерело органів – це ув’язнені, засуджені до страти. Проте незалежні розслідування свідчать про те, що це далеко не все. Джерелом для більшої частини органів є в’язні совісті, тобто люди, що опинилися у в’язниці не за злочини, а за свої переконання, які «Компартія» вважає недоречними. Смертного вироку їм не виносили.

Едвард Макміллан-Скотт, віце-президент Європарламенту: «З однією людиною я зустрічався особисто. Його кращий друг помер у в’язниці. Одного дня ввечері друг зник зі своєї камери. Коли пізніше ця людина побачила тіло свого друга в тюремній лікарні, у ньому були отвори. Він вирішив, що йому робили операцію. Проте, очевидно, в нього вилучили органи».

Канадський адвокат-правозахисник, кандидат на Нобелівську премію миру Девід Мейтас став співавтором книги про вилучення органів в Китаї. У ній наводять десятки зібраних свідчень. Наостанок автори роблять висновок, що в системі китайських в’язниць заради органів вбиті тисячі прибічників Фалуньгун.

Леонідас Донськіс, член Європарламенту: «Ми повинні подумати про нове законодавство, яке буде екстериторіальним та міжнародним, щоб притягувати до особистої відповідальності всіх, хто бере участь у цих незаконних операціях. Це дасть Китаю дуже потужний попереджувальний сигнал».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version