Новини на ВІККАВіККА-новиниХочеш бути хворим – плати

Хочеш бути хворим – плати

-

- Advertisment -

Хочеш бути здоровим – плати. Хочеш бути хворим – теж плати. Декілька випадків продажу лікарняних листів виявили цьогоріч черкаські правоохоронці. Тим часом пересічні черкащани нарікають на тотальне хабарництво в медицині. Люди бояться лікарів, які пальцем не поворухнуть, не отримавши належної платні за свої послуги. Медики захищаються. Мовляв, безкоштовна медицина в країні, де медпрацівник отримує мізерну заробітну плату, – взагалі нонсенс. Хто ж насправді винен у хабарництві лікарів – дивіться у спеціальному репортажі далі.

Прихована камера: «Мені треба якось лікарняний зробить на два дні – на завтра і післязавтра. – Без паспорта нічого не дадуть і прописки. Це треба йти з паспортом до головного лікаря і просити, щоб ви обслуговувалися в нашій поліклініці. Тоді так можна зробить. – Там від завтра лікарняний? – Так. – Завтра вас не буде? Ні, вже їду завтра. – Я пишу, що сьогодні ви відробили. – Так, я сьогодні відпросилася. – Що з мене? – Немає тарифу, такси. – Зараз я до чоловіка вийду, він віддячить».
Вікторія Курченко, кореспондент: «Це відео нам надіслала глядачка. Жінка обурюється. Мовляв, лікарі вже нічим не гребують. За гроші в них можна навіть лікарняний придбати».
Таких лікарів, як на відео, директор Департаменту охорони здоров’я міськвиконкому називає псевдомедиками.
Олег Стадник, директор Департаменту охорони здоров’я МВК: «В сім’ї

не без виродків. Є люди, які в медицині випадково. Оці 20 % можуть дискредитувати будь-яку професію».
Вони і формують у людей стереотип: якщо лікар, то безсумнівно хабарник. Хоча інколи й небезпідставно. Цьогоріч черкаські правоохоронці викрили декількох лікарів, які продавали листи непрацездатності. Термін лікарняного подекуди сягав і півроку. Цей час псевдохворі пацієнти були на заробітках.
Ігор Супрун, начальник ВДСБЕЗ УМВС в Черкаській області: «Вони їдуть за кордон, там гарно відпочивають чи заробляють кошти відповідно. Ясна річ, тягнуть копійки з бюджету».
Наразі матеріали цих справ передані в слідче управління та органи прокуратури. У виникненні подібних ситуацій головний медик Черкас Олег Стадник називає декількох винуватців. Насамперед, це пацієнти, які пропонують хабара. У них вже навіть сформувався стереотип, як діяти, якщо родич потрапив до лікарні.
Олег Стадник, директор Департаменту охорони здоров’я МВК: «Люди починають шукати, кому заплатити. Потім знаходять цю людину – платять їй. І через тиждень починають розказувати, які лікарі погані, бо беруть гроші».
Утім, не було б диму без вогню. Самі лікарі теж не гребують додатковим заробітком в такий спосіб. Найбільше грішать молоді фахівці. Як зауважує Олег Стадник, молодь вже давно обирає професію лікаря не за покликом душі, а за розміром гаманця батьків.
Олег Стадник, директор Департаменту охорони здоров’я МВК: «Людина, яка звикла платити за навчання, людина, яка звикла ложити в залікову книжку певну суму для того, щоб скласти іспит, вона точно так само буде ставитися до людей, які до неї приходитимуть. Вона вимагатиме з них гроші».
Така ситуація обурює пересічних черкащан.
Черкащанка: «Зараз гроші правлять бал. Заплатиш – значить ти людина, не заплатиш – на тебе дивляться, як на злочинця. І беруть хабарі чи вдячність, я не знаю, як можна сказати, без всякого докору сумління».
Черкащанка: «Все платное, даже давление промеряла и то отдала деньги».
Утім, в існуванні платних послуг завинили не лікарі. Ще у 1996 році Кабінет Міністрів затвердив відповідну постанову. Зокрема, обов’язково платними є ті послуги, які медперсонал надає в позаробочий час.
Микола Тарасов, головний лікар міської поліклініки № 5: «Деякі послуги, згідно з цією постановою, можуть бути тільки платними. Наприклад, профогляди. Профогляди безкоштовними не бувають в Україні».
Найбільшою ж винуватицею хабарництва в медицині фахівці називають державу. Вона визначила, що заробітна плата медсестри повинна становити всього вісімсот гривень, лікаря з трирічним стажем – тисячу двісті. Не на камеру деякі медпрацівники зізнаються, що підробляють в інших закладах або фармацевтичних компаніях. Для решти – вихід один.
Олег Стадник, директор Департаменту охорони здоров’я МВК: «Торгувати тим, що в тебе є під рукою. Вони будуть торгувати будь-яким папірцем – лікарняним, довідкою, талоном на госпіталізацію, санаторно-курортною картою».
Проти таких «купи-продай» борються не лише правоохоронці. Головний лікар п’ятої поліклініки запевняє: якщо дізнається про факт хабарництва – його реакція не забариться.
Микола Тарасов, головний лікар міської поліклініки № 5: «Звільню з роботи. Це дуже сурово повинно каратися та і все».
Проблему хабарництва в медицині може вирішити обов’язкове медичне страхування. Наразі відповідний закон в Україні лише розробляють. У ньому, зокрема, пропонується узаконити й так звану «грошову вдячність» лікареві від пацієнта за надані медичні послуги.
Ніна Ніколаєва, лікар-терапевт міської поліклініки № 2: «Каждый труд должен быть оплачиваемый. Если пациент решил, что доктор его очень хорошо полечил, он хочет его отблагодарить, то пусть был бы гонорар».
Гонорари, сподіваються владці, допоможуть і якість послуг покращити, і хабарництво має зникнути зі стін лікарень і поліклінік. Головне, щоб поруч із законними гонорарами не було тіньових. Дуже вже люди звикли давати і брати хабарі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Як сміляни можуть відновити житло. Програма Є-відновлення: куди звертатись і що потрібно

Торік в Україні запрацювала програма Є-відновлення по компенсації зруйнованого житла внаслідок бойових дій. За цією програмою українці можуть використати ...

Опади та коливання температури: прогноз погоди в Черкаській області

Із середини квітня Черкаська область знаходиться під впливом південних циклонів, які зумовлюють різноманітні опади та коливання температури. Про це...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x