Презервативи – задарма!

Шість шприців, кілька презервативів та упаковку серветок можна отримати у черкаських аптеках зовсім безкоштовно. Дармівщину роздають у рамках спеціального проекту благодійного фонду «ВАМ». Він скерований на зменшення ризику інфікування ВІЛ/СНІДом. Стати учасником пілотного проекту зовсім просто. Подробиці – у матеріалі Євгенії Гнєушевої.

Євгенія Гнєушева, кореспондент: «Щоб отримати ось цей майже джентльменський набір потрібно мати лише таку картку. Усе це цілком безкоштовно. Акція благодійна і триватиме 4 місяці».
Отримати картку легко. Достатньо лише зареєструватися. Ніхто навіть не вимагатиме документів.
Така акція до вподоби і відвідувачам, і самим аптекарям. Останні вже знайшли спільну мову із цією категорією клієнтів.
Людмила, аптекар: «Спочатку вони бувають трохи агресивними, але потім ми розказуємо їм про акцію, що усе це безкоштовно можна отримати, то вони вже приходять до нас із радістю».
Женя, наркозалежний: «Програма дуже ефективна, адже не завжди є кошти, коли ідеш гуляти, наприклад, із дівчиною. Треба купити презервативів, шприців».
Олександр має 17-річний наркодосвід. Спробував отруту традиційно у компанії. Хоча раніше і сам був противником усіляких наркотиків. Переміг стадний інстинкт. Сьогодні чоловік намагається усіляко зменшити шкоду від згубної звички. Цей проект неабияк цьому сприяє.

Олександр, наркозалежний: «Тут ми отримуємо не приниження, а підтримку і розуміння. Ми бачимо гарних людей і самі намагаємося змінитися на краще».
Такі, як Сашко, не часто звертаються до медичних установ через специфічний спосіб життя та склад характеру, – повідомляють організатори проекту. А от у аптеках вони – постійні відвідувачі.
Олена Коробко-Коротка, соціальний працівник БФ «ВАМ»: «У лікарів вони не знаходять підтримки. От коли приходять з ранами чи абсцесами, то часто їх просто ображають, і вони отримують неякісну медичну послугу».
Така підтримка не з дешевих. Один пакет дармівщини коштує близько 10 гривень. А наркозалежних в місті, за неофіційними даними, вже близько 7 тисяч. У фонді впевненні: ця акція допоможе стримати шалену статистику заражень СНІДом.
Марія Ушкова, директор БФ «ВАМ»: «Захистити себе від ВІЛ/СНІДУ,отримавши презерватив чи шприц, – це для них гарний варіант».
Поки що в проекті участь беруть лише 7 черкаських аптек. Проте вже з жовтня, якщо ця система виправдає себе, їхня кількість може зрости.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net