Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Донецькому аеропорту зникли безвісти троє черкащан

У Донецькому аеропорту зникли безвісти троє черкащан

-

- Advertisment -

Їх подвиг відомий, місце знаходження – ні. Під час протистоянь у Донецькому аеропорту зникло щонайменше троє черкащан. Таку інформацію констатують у місцевому військоматі. Пошуками зниклих героїв займаються як офіційні структури, так і звичайні волонтери. Особи невідомих загиблих встановлюють по всій країні. Вікторія Хамаза далі.

Замість імен та прізвищ на табличках – тільки номер і напис "Тимчасово невстановлений захисник України". Неоголошена війна забрала тисячі життів. Чимало українських військових спочивають в ось таких могилах.

Пошуком загиблих солдатів, їх похованням та встановленням осіб займаються волонтери і самі військові, кажуть в обласному військоматі. Утім, точної кількості загиблих та зниклих безвісти досі встановити не можуть. Бо на Сході повсякчас точаться бої.

Євгеній Курбет, обласний військовий комісар: "Загинуло близько пятидесяти. Із них це військовослужбовці збройних сил України інші – інших військових частин, формувань. Є в нас інформація по двом-трьом нашим військовослужбовцям-кіборгам, які перебувають у Донецькому аеропорту. На цю хвилину доля їхня невідома".

Пошуками зниклих безвісті у зоні АТО заклопотані й у черкаському центрі допомоги армії. Сюди повсякчас звертаються рідні та близькі військових, доля яких невідома. А це, кажуть волонтери, здебільшого добровольці. До їхніх пошуків залучають всіх: від жителів Сходу до командирів батальйонів.

Олександр Піньковський, волонтер ЦДА: "Командири тих частин надають інформацію. Двоє чи троє людей таким чином були знайдені. Коли родичі вже дійсно не знали, що робити. Останній боєць батальйону "Айдар" знаходився в госпіталі, хоча вважався офіційно зниклим безвісті".

У Міноборони звітують: невідомих солдатів, похованих у зоні антитерористичної операції, не один десяток. Тих, кого ж вдається забрати з небезпечних територій, перевозять до моргів Дніпропетровської і Запорізької областей.

Ірина Федорчук, директор департаменту взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборони: "С начала проведения АТО в Донецкой и Луганской областях в морги Днепропетровска стали поступать погибшие. В том числе те, опознать визуально которых невозможно. И не было информация, к каким подразделениям они относятся и где проживают родственники".

Щоб зразки ДНК неопізнаних полеглих воїнів не загубилися, урядовці вирішили створити єдину базу даних. Долучили до пошуків і правоохоронців. У кожному обласному відділку міліції обіцяють організувати робочі групи з ідентифікації. Де родичі зниклих безвісті можуть здати аналіз за місцем проживання безкоштовно.

Вікторія Жулінова, заступник начальника відділу слідчого управління Дніпропетровської області: "Родственники обращаются к нам, пишут заявление на установление личности. То есть, заводится уголовнрое производство по факту без вести пропавшего. Биологический образец буккального эпителия отбирается в НИКЦ Днепропетровской области. В последующем, назначается экспертиза, которая проводится в Киеве".

Родина Василя Нагорного шукає сина з липня. Юрій загинув під Зеленопіллям. Тоді, підрозділи батальйонної тактичної групи мали прикрити ділянку кордону з Росією. Близько п’ятої години ранку терористи обстріляли їх з Градів. Про загибель сина повідомили його побратими. Батьки вже кілька разів здавали ДНК-аналіз. Та поки безрезультатно.

Василь Нагорний, батько загиблого бійця: "Ми нашого сина шукаємо тіло. І ще 2 військових, які загинули в той же день. Які були доставлені… Мали би бути доставлені в такі-то морги. Ну поки що, їхні сліди загубилися. Надії ми не покладаємо – працюємо в тому напрямку. З львівських, що ми шукаємо 5, знайшли двох. Це по експертизі ДНК. Потім по одному тілу було ще 2 експертизи додаткових і чітко опреділили. А по одному тілу була експертиза – чітко опреділила і збіглося з описом тіла".

Вікторія Жулінова, заступник начальника відділу слідчого управління Дніпропетровської області: "Есть случаи, в которых мы проводим по три генетико-молекулярные экспертизы. То есть, до установления биологических родственников, до 99,9%".

У середньому, кажуть правоохоронці, на встановлення ДНК-відповідності йде близько місяця. Однак в окремих випадках процес може затягнутися і на довше.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаські поліцейські вилучили у чоловіка більш ніж півкілограма наркотиків

У Черкасах поліцейські вилучили у чоловіка вдома більш ніж півкілограма наркотиків, які він готував до збуту. Повідомляє Поліція Черкащини. У...

У деякі медичні заклади Черкас повернули теплопостачання

КПТМ “Черкаситеплокомуненерго” відновило подачу теплоносія у частину медичних закладів міста Черкаси. Про це повідомляє пресслужба комунального підприємства. Через похолодання керівники...

Цікаве:

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...

6 етапів у догляді за шкірою: цього достатньо

Світові тенденції догляду за шкірою обличчя постійно змінюються. Якщо...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x