Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Донецькому аеропорту зникли безвісти троє черкащан

У Донецькому аеропорту зникли безвісти троє черкащан

-

- Advertisment -

Їх подвиг відомий, місце знаходження – ні. Під час протистоянь у Донецькому аеропорту зникло щонайменше троє черкащан. Таку інформацію констатують у місцевому військоматі. Пошуками зниклих героїв займаються як офіційні структури, так і звичайні волонтери. Особи невідомих загиблих встановлюють по всій країні. Вікторія Хамаза далі.

Замість імен та прізвищ на табличках – тільки номер і напис "Тимчасово невстановлений захисник України". Неоголошена війна забрала тисячі життів. Чимало українських військових спочивають в ось таких могилах.

Пошуком загиблих солдатів, їх похованням та встановленням осіб займаються волонтери і самі військові, кажуть в обласному військоматі. Утім, точної кількості загиблих та зниклих безвісти досі встановити не можуть. Бо на Сході повсякчас точаться бої.

Євгеній Курбет, обласний військовий комісар: "Загинуло близько пятидесяти. Із них це військовослужбовці збройних сил України інші – інших військових частин, формувань. Є в нас інформація по двом-трьом нашим військовослужбовцям-кіборгам, які перебувають у Донецькому аеропорту. На цю хвилину доля їхня невідома".

Пошуками зниклих безвісті у зоні АТО заклопотані й у черкаському центрі допомоги армії. Сюди повсякчас звертаються рідні та близькі військових, доля яких невідома. А це, кажуть волонтери, здебільшого добровольці. До їхніх пошуків залучають всіх: від жителів Сходу до командирів батальйонів.

Олександр Піньковський, волонтер ЦДА: "Командири тих частин надають інформацію. Двоє чи троє людей таким чином були знайдені. Коли родичі вже дійсно не знали, що робити. Останній боєць батальйону "Айдар" знаходився в госпіталі, хоча вважався офіційно зниклим безвісті".

У Міноборони звітують: невідомих солдатів, похованих у зоні антитерористичної операції, не один десяток. Тих, кого ж вдається забрати з небезпечних територій, перевозять до моргів Дніпропетровської і Запорізької областей.

Ірина Федорчук, директор департаменту взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборони: "С начала проведения АТО в Донецкой и Луганской областях в морги Днепропетровска стали поступать погибшие. В том числе те, опознать визуально которых невозможно. И не было информация, к каким подразделениям они относятся и где проживают родственники".

Щоб зразки ДНК неопізнаних полеглих воїнів не загубилися, урядовці вирішили створити єдину базу даних. Долучили до пошуків і правоохоронців. У кожному обласному відділку міліції обіцяють організувати робочі групи з ідентифікації. Де родичі зниклих безвісті можуть здати аналіз за місцем проживання безкоштовно.

Вікторія Жулінова, заступник начальника відділу слідчого управління Дніпропетровської області: "Родственники обращаются к нам, пишут заявление на установление личности. То есть, заводится уголовнрое производство по факту без вести пропавшего. Биологический образец буккального эпителия отбирается в НИКЦ Днепропетровской области. В последующем, назначается экспертиза, которая проводится в Киеве".

Родина Василя Нагорного шукає сина з липня. Юрій загинув під Зеленопіллям. Тоді, підрозділи батальйонної тактичної групи мали прикрити ділянку кордону з Росією. Близько п’ятої години ранку терористи обстріляли їх з Градів. Про загибель сина повідомили його побратими. Батьки вже кілька разів здавали ДНК-аналіз. Та поки безрезультатно.

Василь Нагорний, батько загиблого бійця: "Ми нашого сина шукаємо тіло. І ще 2 військових, які загинули в той же день. Які були доставлені… Мали би бути доставлені в такі-то морги. Ну поки що, їхні сліди загубилися. Надії ми не покладаємо – працюємо в тому напрямку. З львівських, що ми шукаємо 5, знайшли двох. Це по експертизі ДНК. Потім по одному тілу було ще 2 експертизи додаткових і чітко опреділили. А по одному тілу була експертиза – чітко опреділила і збіглося з описом тіла".

Вікторія Жулінова, заступник начальника відділу слідчого управління Дніпропетровської області: "Есть случаи, в которых мы проводим по три генетико-молекулярные экспертизы. То есть, до установления биологических родственников, до 99,9%".

У середньому, кажуть правоохоронці, на встановлення ДНК-відповідності йде близько місяця. Однак в окремих випадках процес може затягнутися і на довше.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаська міська рада придбала бус для ЗСУ

Колектив ЧМР на чолі з міським головою придбали мікроавтобус «Wolksvagen» та передали на потреби військовим. Про це повідомляє Анатолій...

Антициклон «GUSTAV» принесе спекотну погоду на Черкащину

Найближчі три дні погоду на Черкащині визначатиме антициклон «GUSTAV», який забезпечить маловітряну, суху та спокійну погоду. Про це повідомляє...

Цікаве:

Чи легко вибрати нерухомість у Чернівцях

Наразі не потрібно їхати у місто вашої мрії, аби...

Чудо-тканина фліс: особливості й переваги

Фліс є синтетичним аналогом шерсті. Попри таку складову, ця...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x