У Черкасах шанують художника й визволителя Володимира Устименка

Пам’ятний ювілей. У Художньому музеї стартувала виставка, присвячена 100-річчю із дня народження відомого художника та визволителя Черкас – Володимира Устименка. Його мужність і талант нагородженні за життя низкою орденів і медалей. Нині вшанувати пам’ять Володимира Устименка зібралися його друзі, співробітники та рідні.

Аби ще раз поринути в минуле, черкаські поціновувачі прекрасного почали збиратися за годину до початку виставки. Серед присутніх – здебільшого ті, хто знав митця особисто. Володимир Устименко відомий як визволитель Черкас і самодіяльний художник. За подвиги його ще при житті нагородили орденами Вітчизняної війни І та ІІ ступенів. Нагородою ж за творчість стало визнання народу.

Максим Колісник, куратор виставки: «Збір ветеранів – це спонтанна ідея. Так вийшло, що ця виставка – вдала ідея для того, щоб ветерани поспілкувалися».

Володимир Устименко написав близько 30 портретів своїх однополчан та інших воїнів-визволителів.

Максим Колісник, куратор виставки: «Тут 18 живописних робіт і фотопортрет Володимира Устименка. Переважно на роботах зображені його однополчани з дивізії, де він воював, а також захисники Черкас».

У поповненні експозиції посприяла донька художника Лариса Зенюк. Напередодні виставки вона передала до фонду музею декілька робіт свого батька.

Лариса Зенюк, донька художника: «Щоби пам’ятало нове покоління важкі роки війни, щоби були захисниками своєї Батьківщини, щоб поважали ветеранів війни. Володимир Панасович був художником від Бога».

Гості виставки запевнили: завдяки роботам Володимира Устименка пам’ять про визволителів Черкас буде жити вічно.

Володимир Веретільник, голова Черкаської обласної ради ветеранів ВВВ: «Кожен портрет – це душа людська, це не вимисел художника, це його душа. Тому ці портрети будуть жити довго, не одне покоління переживуть, тому що це не тільки наша історія, а людська душа – душа нашого народу».

Виставка триватиме протягом місяцяв Художньому музеї Черкас.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net