Ти все одно можеш!

-

- Advertisment -

Кожен їхній день – боротьба за життя з важкою хворобою та суспільним упередженням. Попри це діти-інваліди та онкохворі не втрачають бажання творити. «Ти все одно можеш» – під такою назвою в Черкаському обласному художньому музеї триває виставка їхніх робіт. Як сприймають світ ті, з ким доля обійшлась не по роках суворо, та що вони дарують натомість всім нам – бачила Ольга Скорик.

Бачити світ яскравим, кольоровим і добрим, коли у тебе страшна хвороба чи фізичні вади, під силу не всім дорослим. А вони змогли. Маленькі пацієнти обласного центру дитячої онкології та гематології і вихованці спеціалізованого об’єднання «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа» №37 для дітей з вадами слуху подарували відвідувачам виставки свої аплікації, малюнки та колажі.
Ірина Зганяйко, директор Черкаського навчально-виховного об’єднання: «Дошкільний навчальний заклад – спеціальна ЗОШ №37»: «Привернути увагу до діток, які мають, як в суспільстві говорять, обмежені фізичні можливості. Але для нас це діти з особливими фізичними потребами. Можливо вони потребують більшої уваги, можливо, вони так швидко рухатись не вміють, але для нас їхня особливість в тому, що вони понад талановиті».
Надзвичайна обдарованість виявляється не лише в хисті до малювання, а й у танцях. Діти, позбавлені можливості чути довколишній світ, рухаються так само граційно, як здорові танцюристи.
Утім, щоб допомогти їм не лише розвиватись, а насамперед вижити,

потрібні кошти і донорська кров. Державних програм не вистачає. Нині на обліку в обласному диспансері перебуває 268 онкохворих дітей. Вартість лікування 5-тирічної дитини з гострою лейкемією без ускладнених форм обходиться у 50 тисяч гривень.
Ірина Іванова, обласний позаштатний дитячий гематолог, завідувачка Обласного центру дитячої онкології та гематології: «Это просто кажется, что такие заболевания у детей не встречаются, а онкология – это когда за сорок. У детей встречается, и от этого можно умереть, а можно и вылечиться. И такие первые хорошие результаты уже есть у нас в отделение».
Галина Пилипенко, завідувачка обласним лікувально-діагностичним гематологічним центром КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер»: «В год мы переливаем больше 400 л эритроцитарной массы, 200-300 свежезамороженной плазмы. Родственники наших больных в год дают на станцию переливания крови больше 600 доноров, но это 20-25% того, что необходимо».
Виставкою малюнків «Ти все одно можеш» організатори акції закликають усіх небайдужих допомогти цім талановитим дітям жити і творити й далі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині правоохоронці затримали злочинця, який підпалив обладнання на залізниці

Зловмисник вчинив підпал релейної шафи, яка відповідає за роботу світлофорів на коліях. За це йому загрожує до 10 років...

Учні черкаських шкіл здобули нагороди на міжнародному фестивалі інженерії, науки та технологій

У період з 22 по 28 березня в місті Махдія (Туніс) відбувся міжнародний фестиваль інженерії, науки та технологій під...

Цікаве:

Trustee Plus швидко прогресує і заявляє про аудиторію у 200 000 користувачів

Продукт компанії Trustee продовжує просувати можливості Web3-сфери в...

Огляд актуальних бонусних програм в казино Super Gra

Бонуси – спеціальний маркетинговий інструмент для залучення нових клієнтів,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x