Новини на ВІККАВіККА-новиниСтоки одного з найбільших мікрорайонів Черкас очищуватимуть бактерії

Стоки одного з найбільших мікрорайонів Черкас очищуватимуть бактерії

-

- Advertisment -

Стоки одного з найбільших мікрорайонів Черкас очищуватимуть бактерії, що живуть на корінні рослин. Уже наступного року в «Дахнівці» планують збудувати унікальні очисні споруди. Зараз саме фахівці розробляють їх проект. Благ цивілізації, як-то централізованого водогону та каналізації, сім тисяч дахнівчан чекають уже три десятиліття. Відтоді, як «Дахнівку» приєднали до Черкас. Із подробицями Вікторія Курченко.

Ця криниця в «Дахнівці» славилася на все місто смачною водою. Та вже 10 років, як наглухо забита.
Іван Миргородський, місцевий житель: «Тут була дуже хороша вода, приїжджали із міста багато людей, аби її набрати. А з часом, через те, що всі стічні води йдуть звідтіля сюди, вона стала непридатною для пиття».
Із питною водою проблеми в більшості дахнівчан. Заможніші вже давно попробивали собі свердловини. Та й вони вже не панацея. Колонку Тетяни Черненко перевіряли санлікарі, бо має чотирьох маленьких онуків.
Тетяна Черненко, місцева жителька: «Заключение – нельзя детям давать воду. Я даже сама почувствовала, потому что в эмалированном ведре у нас никогда не было налета, а вот в последнее время появился».
Благ цивілізації, як-то централізованого водогону та каналізації, 7 тисяч дахнівчан чекають уже три десятиліття. Відтоді, як «Дахнівку» приєднали до Черкас. А біда воді у криницях, бо через ґрунтові води до них потрапляють нечистоти з вигрібних ям.
Актив мікрорайону вже не перший рік просить помочі у влади. І от нарешті місто таки виділило понад 300 тисяч гривень на виготовлення проекту каналізації. Тут її хочуть зробити унікальною – автономною із локальними очисними спорудами.

Олег Лисенок, заступник директора підприємства-підрядника: «В чем основное отличие от классических очистных сооружений – это компактность, они закрытого типа, не будет ни запахов, сокращается санитарная зона. При этом очень высокая степень очистки + минимальные экономические затраты в процессе эксплуатации».
Як працюють такі «фекальні теплиці», проектант показує на угорському аналогу.
Олег Лисенок, заступник директора підприємства-підрядника: «Это растение, которые находятся в верхней части, а в нижней части – корневая система, в которой живут микроорганизмы, бактерии. Они, собственно, являются очистным механизмом сточных вод».
До осені проект уже буде готовий, обіцяють розробники. Найімовірніше, очисні споруди зведуть на території нинішньої мототраси.
Микола Мирза, голова КСН «Дахнівський»: «На бюджет міста ми не надіємося. Це буде програма держави. Попередні підрахунки показали, що нам потрібно десь 30 млн. грн. Якби був у нас проект, то вже в цьому році почали б роботи».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Рівень води у Черкаському районі почав зменшуватись – ДСНС

Підтоплення у селах Хрещатик та Єлизаветівка зберігається, однак рівень води почав знижуватися. Рятувальники та волонтери продовжують допомагати місцевим жителям....

Олександр Воскобойнік вручив вихованцям дитячої команди «Черкаських Мавп» черговий комплект форми

Директор підприємства МХП- Урожай Олександр Воскобойнік вручив вихованцям дитячої команди «Черкаських Мавп» черговий комплект форми. Таку допомогу Олександр Воскобойгік називає...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x