Стихійний центр

-

- Advertisment -

Категоричне «ні» вирішили сказати стихійникам у Черкасах. Уже другий тиждень поспіль у місті тривають чергові оперативно-профілактичні заходи з припинення торгівлі по вулиці Смілянській. Нагадаємо, на початку червня подібні заходи міліція здійснювала на Гоголя. Частково вони були успішними. У цілому правоохоронці вже склали більше півсотні адміністративних протоколів. Розмір штрафу, який загрожує незаконному торговцю, – від сімнадцяти гривень до ста дев’ятнадцяти. Чи лякають стихійників ці штрафи та чи можна взагалі викорінити стихійну торгівлю в місті – дивіться у спеціальному репортажі далі.

Сьома ранку, а на вулиці Смілянській кипить робота. Вантажники звозять продукцію на продаж. Хто ще раніше прокинувся – уже ладнає намети до роботи, облаштовує свої торгові місця. Утім, цього дня торгувати їм не судилося. Міліція разом з муніципальною інспекцією теж встали рано. Вони сьогодні вирішили активно боротися зі стихійною торгівлею. Комусь із торговців і попередження від правоохоронця достатньо – вони починають збирати свої речі. А дехто вступає у словесну війну з інспекторами.
Стихійник та інспектор: «Якби в мене була робота, я б ніколи цим не займалася б. В нас в договорі все передбачено, як це мені не дозволено? А нащо я тоді реєструюся в цю компанію, навіщо я працюю. – Читайте, де написано таке, що ви можете тут працювати? Тут територія міської ради, і закони встановлює міська рада, а не ви».

Не забули перевіряльники й про улюблене місце стихійників – вулицю Гоголя. Тут увесь перший тиждень червня тривали заходи з припинення торгівлі. Однак – стихійників знайшли й тут. Вони розгорнули торгівлю м’ясом прямо з причепу автівок.
Стихійник: «Вам протокол виписали? – Так. – За що? – За торгівлю м’ясом».
Стихійник: «Ми біля МакДональдса були, а це сюди нас зігнали. Не дають нам торгувати. Це ж народна творчість».
Не на камеру бабуся зізнається, що торгувати тут змусило життя. Їй потрібна операція на очах, тож заробляє, як може. А платити за місце на ринку не має з чого.
Перехожі рейдові правоохоронців радіють.
Сергій, черкащанин: «Врешті-решт, потрібно колись навести порядок. Не повинно бути, що до роботи треба продиратися через різний крам, який продається тут».
Боротьба між стихійниками та владою в Черкасах точиться вже давно. Ще три роки тому міська рада ухвалила рішення впорядкувати торгівлю в місті. Контроль за його виконанням покладено на правоохоронні органи. Чому за три роки міліції так і не вдалося побороти стихійну торгівлю можуть пояснити в Департаменті муніципальної інспекції.
Ольга Швець, Департамент муніципальної інспекції: «Потрібно було не просто імітувати діяльність і ходити когось попереджати, а треба було чітко дотримуватися вимог законодавства».
Тобто, – пояснює пані Ольга, – складати протоколи, вилучати майно стихійників, відвозити його на штрафмайданчики. Муніципальна інспекція і рада була б прибрати стихійників з вулиць міста, однак на це не має відповідних повноважень.
Ольга Швець, Департамент муніципальної інспекції: «Без міліції ми не можемо ні встановити особу, якщо вона відмовляється представитися. Ми не можемо затримати особу. Тим більше – вдатися до вилучення майна, конфіскації».
У міліції на звинувачення відповідають просто.
Володимир Тютюнник, начальник відділу діяльності інспекторів міліції УМВС в Черкаській області: «Якщо немає міліціонера на площі – люди швиденько заставляють і починають торгувати».
До того ж, – зауважує Володимир Тютюнник, – у міліції, крім боротьби зі стихійниками, є ще купа роботи.
Володимир Тютюнник, начальник відділу діяльності інспекторів міліції УМВС в Черкаській області: «Представникам міліції не є основною задачею боротьба з цією торгівлею, хоча це також на нас покладається. Перш за все, це забезпечення безпеки громадян».
Відтак стихійники і торгують, де їм заманеться, від рейду до рейду. Переконуємося у цьому в нерейдовий день. На площі біля Центру дитячої та юнацької творчості ніде яблуку впасти від торгових наметів. Помітивши камеру, деякі торговці взагалі відхрещуються від свого товару. Мовляв, я не я, і торгівля не моя.
Стихійник: «Ви постійно тут торгуєте? – Я нет. Я вообще не торгую. – А що ви робите? Це ваша палатка? – Нет, это не моя палатка. Я просто читаю».
Стихійник: «Сейчасдокументы на торговлю в хазяйки. У меня лично сейчас нет».
Такі відмовки у більшості опитаних. Хоча були й ті, що залюбки показували документи.
Продавець: «Оце ринковий збір, оце я копію зробила, оце копія патенту, оце копія договору».
Утім, цих документів, – стверджують в Департаменті муніципальної інспекції, – недостатньо. Влада й справді дозволила в 2001 році торгували біля Центру дитячої творчості, проте цей дозвіл уже втратив чинність. Відтак захисники стихійників звинувачують у всьому владу, яка не запропонувала нічого натомість. Мовляв, на ринку для них місця немає – потрібні спеціальні ярмарки.
Леонід Запорожець, голова Черкаської профспілки торгівлі, громадського харчування та послуг: «Оці люди, які приїжджають зараз з сіл, коли багато продукції, місць там немає».
В адміністрації Центрального ринку стверджують: місця там вистачить усім.
Ірина Семко, інспектор з торгівлі: «Жоден із торговців не приїхав на Центральний ринок і не поїхав звідси з продукцією. Всі займають торгові місця, реалізують продукцію. Для сільгоспвиробників є певна знижка для реалізації своєї продукції. Вона складає 50 %».
Оренда погонного метра на ринку коштує продавцям чотири гривні п’ятдесят п’ять копійок. Зрештою, голова Черкаської профспілки торгівлі зізнається, що частина стихійників не піде на Центральний ринок принципово.
Леонід Запорожець, голова Черкаської профспілки торгівлі, громадського харчування та послуг: «Вони може не підуть туди, тому що, розумієте, такий варіант є: там треба суму певну платить за місце. А тут, розумієте, як-не-як платить майже нічого не треба»
Така позиція обурює торговців на ринку.
Марія Іванівна, продавець: «Ми платимо за бутіки, а вони не платять ні за що. В нас 2 м, а вони по 5 м займають, і весь товар викладають на прилавок. Ми за бутіки платимо 1,5 тис. грн.».
Ольга, продавець: «Це просто не екологічно чисто. Тому що там машини їзблагоустрійдять і це гази. Люди вважають, що це нормально. Але ж ви приходите сюди – тут все на прилавках».
Вікторія Курченко, кореспондент: «Доки черкаська влада звинувачує міліцію у малоактивності в боротьбі зі стихійникам, а міліція виправдовується (мовляв, робимо все, що можемо, і підтримка міської влади не завадила б) – стихійники продовжують спокійно торгувати у центрі міста».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Смілі в автокатастрофі постраждали троє осіб

В автомобільній аварії у Смілі постраждали троє людей, двох з яких ушпиталили. Слідчі відкрили кримінальне провадження. Повідомляє Поліція Черкащини. Унаслідок...

У мерії прозвітували, де і за скільки продавалася земля у Черкасах

Протягом 2024 року у Черкасах виставили на аукціон і продали 23 земельні ділянки. Загалом місцевий бюджет отримав майже 26...

Цікаве:

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...

Як обладнання для будівництва Karcher забезпечує чистоту майданчика та продуктивність робіт

На будівельному майданчику чистота та ефективність — це не...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x