Новини на ВІККАВіККА-новиниСтарі-нові назви можуть отримати 22 вулиці Черкас

Старі-нові назви можуть отримати 22 вулиці Черкас

-

- Advertisment -

Старі-нові назви можуть отримати 22 вулиці Черкас. Крім того, в місті з’явиться і з десяток зовсім нових найменувань. Таке рішення нещодавно було ухвалене міською топонімічною комісією. Остаточне ж слово – за депутатами міськради. За словами істориків, за радянських часів Черкаси, так само як і тисячі інших міст, втратили свою автентичність. Вулицям, провулкам, площам різних міст присвоювалися однакові назви. Нині ж, говорять члени топонімічної комісії, саме час повернути Черкасам історичне обличчя. Продовження теми в спеціальному сюжеті наших кореспондентів.

Марія Гаврилян, кореспондент: «У цьому дворі перетинають дві вулиці – Піонерська та Фрунзе. Проте, цілком ймовірно мешканцям цих будинків невдовзі доведеться звикати до нових назв звичних адрес. Верхня Горова замість Фрунзе і відповідно Митницька замість Піонерської».
Така ж доля може спіткати ще два десятки черкаських вулиць. Таким став результат нещодавнього засідання міської топонімічної комісії. Щоправда, це рішення до вподоби далеко не всім черкасцям. У цьому будинку по вулиці Піонерській протягом останніх 35 років мешкає Юрій Крушинський. Перейменування вулиць, зокрема Піонерської, він вважає невиправданим.
Юрій Крушинський, мешканець будинку по вулиці Піонерській: «Название Пионерская – это вечное. И до нас пионеры были и после нас они будут. Потому, что будут передовики, значит, будут пионеры».
Крім того, адреса для чоловіка стала символічною. Практично все життя він мешкав на вулицях із назвою Піонерська, хоч і в різних містах.

Віталій Масненко, історик, член топонімічної комісії: «Ну, скажімо, вулиця Ільїна, яку ми знаємо, це фактично у 19 столітті місто закінчувалося. Ця вулиця мала назву Надпільна, як межа міста. Ну, або в центрі міста були такі цікаві назви, як Верхня Горова, Нижня Горова. Це частина міста, яка мала украплення, тобто замок Черкаський, відповідно він обмежувався межами, якими були визначені».
Крім цих вулиць, топонімічна комісія пропонує змінити ще й такі назви: Вербовецького на Монастирську, Горького на Зелену, Добровольського на Сінну, Котовського на Білозірську. Вулиця Мечнікова може стати Горовою, Орджонікідзе – Заводською, Рози Люксембург – Гуржіївською, а Сєдова – Новопречистенською. Крім того, члени топонімічної комісії хочуть уникнути дублювання у назвах вулиць і провулків. Так, наприклад, провулок Пушкіна може стати Дубіївським, а Енгельса – Клименківським.
Тривалий час переносилося питання про надання вулицям міста імен відомих черкасців. Цього разу комісія проголосувала за перейменування вулиці Ломоносова на Данила Нарбута, а Червоноарміської на вулицю Михайла Старицького.
З’являться у Черкасах і зовсім нові топонімічні назви. Калиновою, Каштановою, Липовою та Західною зватимуться вулиці у новому мікрорайоні Поляна, що розташований при виїзді з міста у напрямку с. Геронимівка.
Михайло Сиволап історик, член топонімічної комісії: «Ці назви вигадували ті, хто там живуть. Це їхня фантазія. Комісія не стала суперечити – назви нормальні. В принципі, і раніше вулиці називались самими людьми».
Перейменування вулиць, переконані історики, не стане болісним для черкасців – до нових назв люди звикнуть швидко. Хоч нині Соборну площу ще й називають Леніна, але багато хто зараз не пригадає, як років 15 тому називалися вулиці Хрещатик, Смілянська чи Байди Вишневецького. Крім того, це не створить і суттєвих проблем із переробкою документів. У паспортах містян лишатиметься попередня прописка. Її змінюватимуть лише при потребі.
Павло Карась, директор департаменту економічної політики та розвитку Черкаського міськвиконкому: «Ну от, наприклад, людина буде продавати квартиру, людина буде міняти технічний паспорт. І от в новому технічному паспорті буде зазначена нова адреса з новим найменуванням вулиці».
Те ж саме стосується підприємств та установ.
Що ж до табличок із назвами вулиць, то вони і так повинні планово замінюватися щодесять років. Ця процедура буде беззбитковою для міського бюджету.
Павло Карась, директор департаменту економічної політики та розвитку Черкаського міськвиконкому: «Дана заміна табличок передбачена у тарифі на житлово-комунальні послуги, в квартплаті. Ці таблички будуть поступово змінюватись і будуть вже із новими назвами вулиць».
Остаточне ж рішення щодо перейменування вулиць у Черкасах ухвалюватимуть депутати міської ради. Рішення топонімічної комісії носить лише рекомендаційний характер. Якщо ж народні обранці підтримають істориків, то цей процес повернення черкаським вулицям історичних назв затягнеться на кілька років.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Ділитися життям: у Черкасах відзначили найактивніших донорів (ВІДЕО)

Ділитися життям. Документальний фільм під такою назвою презентували у Черкасах з нагоди Всесвітнього дня донора. Відеострічка розповідає про донорів...

На Черкащині рятувальники витягли з води автомобіль: в салоні було тіло жінки

15 червня до Служби порятунку від місцевих жителів надійшло повідомлення, що на території однієї з баз відпочинку села Коробівка...

Цікаве:

Черкаські мистецькі школи оголошують набір учнів: як туди потрапити?

Мистецькі школи Черкас запрошують на навчання дітей віком від...

Ювелірні вироби як інвестиція: що потрібно знати

Економічна ситуація у світі не характеризується стабільністю, тому виникає...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x