Стандарти для нестандартних!

Пандусів, достойної роботи, свят та звичайного людського розуміння – саме цього сьогодні не вистачає черкащанам із особливими потребами. Це довів моніторинг ситуації із дотриманням прав інвалідів у Черкаській області. Так, у Коаліції Молодіжних Громадських Організацій «Молода Черкащина» презентували новий проект під назвою «Громада і влада для людей із особливими потребами». Він має донести до можновладців та соціуму всю гірку правду про життя людей із інвалідністю та допомогти подолати проблеми цієї категорії людей.

Ось вони – реалії, з якими стикається кожна людина, що має проблеми зі здоров’ям. Дістатися робочого місця чи іншого закладу людині із інвалідністю часто не під силу. На сьогодні установи місцевих органів влади пандусами забезпечені лише на 86 %, заклади охорони здоров’я – на 74%, а от заклади культури – лише на половину. У появі хоч такої кількості пандусів допоміг проект 2006 року «Простір без бар’єрів», який нині продовжує реалізовуватися. Цього року до нього додався ще один – під назвою «Влада та громада – для людей із особливими потребами». Люди із інвалідністю сподіваються на його позитивний вплив. Адже у державних програмах вони вже розчарувалися.
Анна Харченко, КМГО «Молода Черкащина»: «Виявляється, програми є усюди, але їх вплив не досягає адресатів, проблеми дублюються від міста до міста».
А головне, що всі три програми, які діють на Черкащині, – повністю

копіюють всеукраїнські – і за змістом, і за кількістю помилок. Адже при їх створенні людей із інвалідністю не поспішають запрошувати на обговорення.
Тетяна Ковальчук, менеджер з моніторингу щодо дотримання прав людини: «Державні програми мають таке гарне слово – «сприяємо». Отак і сприяють, а як воно відбувається насправді – невідомо».
Ще одна перепона для повноцінної реалізації таких програм у тому, що в них не передбачений прогнозований обсяг фінансування.
Найбільша ж проблема – байдужість. Це довело спецопитування серед держслужбовців області.
Учасники зібрання дійшли висновку – для інвалідів необхідно влаштовувати більше свят та організовувати для людей з особливими потребами навчання за актуальними напрямками.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net