Сезон конвалії

-

- Advertisment -

Конвалія – символ травня. Цими весняними квітами черкасці активно прикрашають свої помешкання та офіси. Продаються тендітні квіти ледь не на кожному кроці. Ціна букетика майже символічна. Лише за п’ять гривень можна насолодитись весняними пахощами. Утім, виявляється, з квітами конвалії слід бути обережними. Чому – знають наші кореспонденти.

Конвалії – найулюбленіші квіти Світлани.
Світлана, жителька м. Черкаси: «Квітка весни, з активним запахом. Головне, що радують жіночі очі ці квіти».
Та й коштують зовсім небагато.
Продавець: «Тут два букетики — це 10 гривень. Це не гроші, а аромат буде на всю квартиру десь на тиждень».
Продають весняні квіти на кожному кроці.
Продавець: «І дівчата беруть, і хлопці».
Продавчиня Ніна Борисівна каже: квіти вмить розкуповують. І недарма: період квітування конвалій недовготривалий, лише травень.
Продавець: «Вона вже майже відцвіла повністю».
Побутує думка, що конвалія – рослина червонокнижна. Проте у книзі заборонених рослин її немає.
Олександр Спрягайло, біолог: «Ось останнє видання Червоної книги України. У списку її немає. Так само її немає в попередніх виданнях за 1996 рік».
Конвалію справді охороняють, але в тих регіонах, де росте її зовсім небагато.

Олександр Спрягайло, біолог: «Там запроваджені регіональні списки рослин, які підлягають охороні. У Черкаській області конвалії достатньо, тому режиму охорони немає».

На Черкащині конвалії чимало. І росте вона не тільки в лісі. Побачити квіти конвалії можна майже в кожному черкаському дворі. Та навіть у самому центрі міста. Квітка чистоти та любові у природі трапляється чотирьох видів. У нас росте лише конвалія травнева. У народі її ще називають конвалією звичайною, любкою або ж заячими вухами. Дзвоникоподібна квітка не лише красива, але й корисна. Рослину широко застосовують у кардіології. Конвалія містить серцеві глікозиди, які мають значний вплив на серцеву систему.
Валентина Нагайло, лікар загальної практики сімейної медицини: «При серцевій недостатності, при набряках, при лихоманці, тахікардії, знижує частоту серцевого ритму».
Утім із цією квіткою слід поводитись обережно. Тендітна конвалія небезпечна. Вона токсична. Не можна довго перебувати в приміщенні, де стоять ці квіти. Особливо, якщо кімната невелика та недостатньо провітрюється. Тоді один маленький букетик квітів може перетворитися на букет тривожних симптомів організму.
Валентина Нагайло, лікар загальної практики сімейної медицини: «Виникає сонливість, може бути запаморочення, блювота, порушення серцевого ритму, можуть з’явитись судоми, виникає стан депресії».
Особливо небезпечно, кажуть лікарі, ставити конвалію в кімнату, де ви спите.
Валентина Нагайло, лікар загальної практики сімейної медицини: «Можна не прокинутися – порушення серцевого ритму, відбувається зупинка серця».
Та все ж надмірно боятися квітів конвалії не варто. Медики наголошують: головне, щоб усе було з розумом. Тоді буде і задоволення, і користь.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Танцювали, співали і дарували квіти: у Черкасах гімназистки долучилися до спільноти панянок (ВІДЕО)

Уже 10 років у черкаській гімназії № 9 практикується роздільне навчання початкової школи. У дівочих класах - панянки, у...

Черкащанка отримала посвідчення майстра спорту України 

Боксерці з Черкас Вікторії Боярченко вручили посвідчення майстра спорту України. Про це повідомили у пресслужбі Черкаської міської ради. Вікторія Боярченко...

Цікаве:

Рецепти від черкащан: як Марина Черкащенко готує сирну паску (ВІДЕО) 

Паска без випікання. Напередодні свята Великдень знімальна група ВІККА...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x