Рідні АТОвців курсували Дніпром. Їх покатали на унікальному човні – козацькій чайці. Так демонстрували усі красоти Черкащини. Аби сім’ї не почувалися самотніми. Разом з ними були й наші журналісти.
На "Чайці" зо три десятки людей. Це родини АТОвців в очікуванні відправки у дніпровське плавання. Рушаємо плавно та повільно. На максимумі – 20-тикілометровий розгін. Та не у швидкості "родзинка", переконує з-за штурвалу човняр. Точних копій козацьких суден у світі лише три. Керувати ж ним "вміючим" – не складно. Навіть для юних моряків.
Владислав Підгурський, директор Клубу юних моряків: "Почалась літня практика. І вони так само, як і я, керують цим кораблем. Це модель вже більш сучасна, на якій стоїть двигун. Але вона так само може йти і під вітрилами, і навіть на веслах"
Сергій показує родину "донбасівця". Вони з Києва. Мама Ірина каже: чоловік вдома за головного, а в культурних справах – вона "бос".
Ірина, дружина учасника АТО: "Мы с детьми в Киеве сидели, скучно в Киеве, конечно. Здесь интересней. И здорово, что есть такая возможность – поехать с детьми отдохнуть"
А Ярослава приїхала з родиною у повному складі. Вони фотографуються та ніжаться під сонцем. Каже: через службу чоловіка, це перший спільний відпочинок за кілька років.
Ярослава, дружина учасника АТО: "Подобається, дуже подобається. Дуже добре доставили, зустріли, нагодували так, від пуза"
Вже другу поїздку організувало "Об’єднання дружин та матерів учасників АТО". Під спільними вітрилами зібрали кількадесят родин учасників АТО. Усі – із батальйону "Донбас".
Вікторія Лавринюк, організатор: "Для дітей та сімей учасників АТО потрібна якась реабілітація, потрібно щоб вони включилися в життя. Не намагалися думати, що відбувається зараз на Сході, чи про те, що їхні батьки зараз там"
Керує культпрограмою і вдова загиблого міліціонера-АТОвця. Згадує, як нещодавно втратила чоловіка. Відтоді активно захопилася всебічною допомогою для військових.
Ірина Ложешнікова, вдова АТОвця: "Тяжело говорить потому, что те льготы, которые государство обещало… что-то исполняется, что-то отменяется. Ну, как говориться, не нам это судить"
Злазити з човна – важче, ніж підніматися. Та усі задоволені. Далі в програмі танці та бойовий гопак. Наступного дня на всіх чекає екскурсія на Чигиринщину. Така поїздка, обіцяють організатори, далеко не остання.