Потопу не буде. Поки що

П’ятдесят шість населених пунктів області можуть опинитися під водою. Подібні чутки вже кілька тижнів ширяться Черкасами. Говорять, що гідротехнічні споруди Кременчуцького водосховища відпрацювали свій ресурс і потребують негайного ремонту. Водне господарство Черкащини коштів на це не має. Відтак щохвилини існує небезпека пориву захисних гребель. Чи відповідають такі жахливі прогнози дійсності з’ясовувала кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко.

Термін експлуатації захисних споруд Кременчуцького водосховища – в середньому 25 років. Нині вони працюють уже другий термін. Відтак потребують капітального ремонту задля уникнення надзвичайної ситуації. Гідротехнічні споруди захищають від підтоплення сорок вісім тисяч гектарів сільськогосподарських угідь області. Утім, у регіональному управлінні водних ресурсів говорять, що ситуація ще не надто критична.

Олександр Бовсуновський, начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «Такої нагальної проблеми, що прорве наші захисні споруди, і що відбудеться якась буцімто катастрофа, і що потрібно запасатися сірниками та сіллю, немає».
На капітальний ремонт захисних споруд уже два роки поспіль з держбюджету не надходило ні копійки. А на поточний ремонт цьогоріч виділили трохи більше трьох тисяч гривень. Тоді як лише на екстрений ремонт захисних споруд необхідно близько десяти мільйонів гривень.

Олександр Бовсуновський, начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «За нашими розрахунками, для того, щоб здійснити і ремонт наших захисних споруд, і зробити відвід прибережних захисних смуг Кременчуцького водосховища, необхідно близько 60 млн. гривень».
Комплекс захисних споруд Вільшанського масиву – наймолодший в області. Утім, і тут потрібно робити поточний ремонт. Поки що працівники насосної станції самотужки лагодять обладнання.
Олександр Бовсуновський, начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «Можу сказати, що не сьогодні, не завтра, не через три дні, не через тиждень, не через місяць таких моментів надзвичайних не відбудеться».
Що буде, якщо грошей на ремонт захисних споруд не виділятимуть ще кілька років, фахівці навіть бояться уявляти. Утім, застерігають: зволікання в такому випадку загрожує екологічною катастрофою.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net