Новини на ВІККАВіККА-новиниПотопу не буде. Поки що

Потопу не буде. Поки що

-

- Advertisment -

П’ятдесят шість населених пунктів області можуть опинитися під водою. Подібні чутки вже кілька тижнів ширяться Черкасами. Говорять, що гідротехнічні споруди Кременчуцького водосховища відпрацювали свій ресурс і потребують негайного ремонту. Водне господарство Черкащини коштів на це не має. Відтак щохвилини існує небезпека пориву захисних гребель. Чи відповідають такі жахливі прогнози дійсності з’ясовувала кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко.

Термін експлуатації захисних споруд Кременчуцького водосховища – в середньому 25 років. Нині вони працюють уже другий термін. Відтак потребують капітального ремонту задля уникнення надзвичайної ситуації. Гідротехнічні споруди захищають від підтоплення сорок вісім тисяч гектарів сільськогосподарських угідь області. Утім, у регіональному управлінні водних ресурсів говорять, що ситуація ще не надто критична.

Олександр Бовсуновський, начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «Такої нагальної проблеми, що прорве наші захисні споруди, і що відбудеться якась буцімто катастрофа, і що потрібно запасатися сірниками та сіллю, немає».
На капітальний ремонт захисних споруд уже два роки поспіль з держбюджету не надходило ні копійки. А на поточний ремонт цьогоріч виділили трохи більше трьох тисяч гривень. Тоді як лише на екстрений ремонт захисних споруд необхідно близько десяти мільйонів гривень.

Олександр Бовсуновський, начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «За нашими розрахунками, для того, щоб здійснити і ремонт наших захисних споруд, і зробити відвід прибережних захисних смуг Кременчуцького водосховища, необхідно близько 60 млн. гривень».
Комплекс захисних споруд Вільшанського масиву – наймолодший в області. Утім, і тут потрібно робити поточний ремонт. Поки що працівники насосної станції самотужки лагодять обладнання.
Олександр Бовсуновський, начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «Можу сказати, що не сьогодні, не завтра, не через три дні, не через тиждень, не через місяць таких моментів надзвичайних не відбудеться».
Що буде, якщо грошей на ремонт захисних споруд не виділятимуть ще кілька років, фахівці навіть бояться уявляти. Утім, застерігають: зволікання в такому випадку загрожує екологічною катастрофою.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У селах Канівської громади видалять аварійні дерева

У селах Кононча, Хутір Хмільне, Яблунів, Пекарі та Межиріч Канівської громади проведуть санітарну обрізку та вирізання 59 аварійних дерев....

СБУ мають жорсткіше діяти щодо московської церкви – мер Черкас

Держава і спецслужби мають жорсткіше діяти по відношенню до священників та церков московського патріархату. Про це під час ефіру...

Цікаве:

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...

Як обладнання для будівництва Karcher забезпечує чистоту майданчика та продуктивність робіт

На будівельному майданчику чистота та ефективність — це не...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x