Зоопарк, happy birthday!

У ведмедів, лебедів та єнотів спільне свято. Черкаський міський зоопарк відзначає 30-річчя. Шикарного обіду для братів наших менших на ювілей не передбачили. Утім, у звіринці таки організували справжнє свято. У гості приїхали представники двадцяти різних звіринців з України та навіть Росії. І не з порожніми руками. Черкаський звіринець поповнився ще двадцятьма п’ятьма видами тварин. Всього у зоопарку на сьогодні проживає близько двохсот видів звірів з усієї земної кулі. Також звіринець має унікальний тераріум, аналогів якого в країні немає. А розпочиналося усе 1979 року на базі зоокуточка станції юннатів.

Сьогодні усі мешканці черкаського зоопарку при параді. Птахи чистять пір’я, звірі – демонструють бойовий дух. Адже на них дивляться представники різних куточків країни та гості з Росії. На день народження черкаського звіринця делегація з 20 різних зоопарків теж завітала з подарунками. Так, у черкаський братів наших менших з’явилися нові сусіди – мавпи, єноти, папуги. Інші подарунки – для директора. Гостей захопило натхнення черкаського керівника.
Дмитро Єгоров, представник Московського зоопарку: «Видно, що директор – людина зацікавлена. Я ще раз скажу, що люди, які працюють у зоопарку, – трохи хворі. Роблять це все в шкоду собі. Видно, що директор та працівники знають свою справу».
Стівен Пілгер, представник Київського зоопарку: «Атмосфера дуже спокійна. Це те, чого не вистачає багатьом іншим зоопаркам».

Черкаська міська влада в якості подарунку виділила зоопарку додаткову площу у 4,8 гектара. Посадовці вірять: у розбудований «Зоопарк майбутнього» завітає ще більше гостей. Хоча вже на сьогодні, порівняно із 2007 роком, відвідувачів побільшало вдесятеро. За рік зоопарк заробляє близько семисот тисяч гривень.
Микола Шкарабура, заступник міського голови: «Протягом літа я тут вже 4-й раз. Є помітні зрушення, і не лише естетичні, головне – розширилась кількість тварин, територія, незважаючи на те, що усі скрізь говорять про кризу».
У зоопарку має побувати кожен черкащанин хоча б раз на рік. Це мрія директора звіринця. Для цього Євген Ван активно формує його новий імідж.
Євген Ван, директор Черкаського зоопарку: «Він зі звіринця із негативним іміджем, де тварини жили у поганих умовах, перетворився на підприємство, де тварини проживають у комфортних умовах».
І не лише живуть, а й активно розмножуються. Свіжий приплід – у копитних та бородатих агам. Вже скоро має поповнитися і колекція хамелеонів. До речі, саме тераріум – гордість зоопарку номер один. Колекції у 100 видів плазунів, земноводних та отруйних змій в Україні більше немає.
Євгенія Гнєушева, кореспондент: «Сьогодні черкаський зоопарк вітає гостей з 20 інших звіринців України. Офіційне святкування дня народження для черкащан відбудеться 26 вересня».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net