Новини на ВІККАВіККА-новиниОй на Івана, ой на Купала!

Ой на Івана, ой на Купала!

-

- Advertisment -

Свято Івана Купала, що його у ніч з 6 на 7 липня відзначають українці, родом із далекого минулого. Сповнені таємничості купальські народні гуляння й дотепер залишаються найзагадковішим святом сучасності. Купальська ніч вважається чарівною. Раніше цієї ночі дівчата ворожили на вінках, вмивалися росою та збирали трави. Юні красуні були переконані: зілля, зібране на Купала, має особливі цілющі властивості.

Марина Лук’яненко, кореспондент: «У ніч з 6 на 7 липня, за народними повір’ями, квітне папороть. Хто здобуде жадану квітку – на того чекає щаслива доля. Сьогодні полум’яну квітку шукають у селі Мошни. Тут традиційно відзначають свято Івана Купала».
До купальського святкування жителі села Мошни готувалися заздалегідь: хлопці робили опудало Купала та збирали хмиз для вогнища, дівчата плели вінки з живих квітів та квітчали стрічками Марену. Ким є головні дійові особи найколоритнішого літнього свята – знають навіть сільські дітлахи. Купало – Бог літнього сонцестояння та покровитель шлюбу. Марена – богиня темної ночі та страшних сновидінь. Обізнані мошенські дітлахи й з рештою купальських традицій.
Діти: «Стрибають через вогонь, палять опудало, грають у різні ігри», «Коли хлопець із дівчиною перестрибнуть разом через вогонь і їхні руки не розчіпляться – бути їм до кінця життя щасливими удвох».
Цього вечора молодь, як ніколи, активно долучається до традиційних купальських обрядів, дівочих хороводів та парубоцьких забав. Тим часом старше покоління села не може натішитися цьогорічними гуляннями. Мовляв, за їхньої молодості часу на купальські забави, на жаль, не було.

Жителі: «А ніколи тоді було справлять усе це, тоді часи інші були, не те время було, тепер завидуєм молоді, у нас такої можливості не було».
За словами директора місцевого будинку культури Ганни Грицик, національний одяг та українські пісні у виконанні хорового колективу «Мошногори» та фольклорного ансамблю «Молодички молодії», відроджують у серцях жителів села Мошни бажання бути українцями.
Цьогоріч на купальське свято до села Мошни завітали художні колективи села Свидівок. Серед них – ансамбль пісні та танцю «Обереги».
Валентина Кулик, солістка ансамблю пісні та танцю «Обереги»: «Ми людям покажемо, що вміємо, потім вони нам, ми задоволені».
Танцювальні колективи з сусіднього села потішили мошенських відпочивальників східним танком. На завершення свята чоловіки запалили купальське вогнище, а дівчата попрямували пускати на воду сплетені власноруч вінки. Існує прикмета: якщо вінок допливе до протилежного берега – дівчина впродовж року вийде заміж.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині патрульні виявили водія BMW з підробленими документами

На автодорозі М-05 Київ — Одеса поліцейські зупинили автомобіль BMW 740D за порушення ПДР, а саме перевищення швидкості. Про...

У деяких черкасців може текти зелена вода з кранів

У Південно-Західному районі планується проведення перевірки щільності водопідігрівачів у ніч з 1 на 2 травня. Ці роботи можуть призвести...

Цікаве:

Акумуляторні пилососи: змініть свої звичні поняття про прибирання

Не секрет, що у сучасному світі найважливішим ресурсом є...

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x