Новий рік із лелекою

Новий рік у компанії лелеки святкуватимуть у Городищі. Птаха з підстреленим крилом у вересні прихистили митці Вільної академії красних мистецтв Великого Кобзаря України. Довгошийому пощастило: хоч зимуватиме він не в теплих краях, зате розвиватиме свої творчі здібності і спілкуватиметься з талановитими людьми. Лелека вже опанував майстерність позувати та «оцінювати» роботи художників. За його участю створений цілий цикл робіт. Історія про дружбу людей і птахів – у наступному сюжеті.

Незвичайному гостеві дали ім’я Буслик і почали догоджати. Господар майстерні купує рибу, сусіди постачають зерно, ряску та черв’яків, коти мишей ловлять. У Вільній академії красних мистецтв лелека – як у Бога за пазухою. Викладачі закладу пригадують, як у вересні птах півдня непорушно стояв у центрі міста на перехресті. Люди лише з цікавістю поглядали на нього, дівчата підносили хліб та воду. Олекса Близнюк з колегою вирішили врятувати бідолаху.
Олекса Близнюк, президент Вільної академії красних мистецтв Великого Кобзаря України: «Виходимо – стоїть. Якраз в цей момент, коли ми йдемо, їде лісовоз з причепом, ліс везе, машини кругом. А він стоїть собі і все, посеред вулиці і ніхто до нього не підходив».
З’ясувалося, птаха підстрелили. Під крилом рятівник помітив криваву рану.
Олекса Близнюк, президент Вільної академії красних мистецтв Великого Кобзаря України: «Дві дробинки витягли, йодом обробили».

Птах швидко освоювався. Спочатку для пернатого змайстрували вольєрчик, аби Буслик не загубився чи не став здобиччю собак. Зимувати лелека перебрався до художньої майстерні. Тут відчуває себе справжнім господарем. Діловито походжає по майстерні, позує і навіть бешкетує.
Олекса Близнюк, президент Вільної академії красних мистецтв Великого Кобзаря України: «Ножа, ложки, все, що блищить, забирає».
Сам Буслик полюбляє ласувати рибкою. Олекса Близнюк щодня купує для нього свіженьку. А ще мешканець майстерні купається у ночвах, а потім сушиться біля комина: пернатий дуже охайний.
Олекса Близнюк, президент Вільної академії красних мистецтв Великого Кобзаря України: «Дехто каже: ти б краще свиню викормив, ніж цього лелеку кормиш. А це ж птах Божий».
Мати Божого птаха у дворі закладу колектив академії мріяв давно. Навіть гніздо змайстрували. У ньому оселять Буслика у березні, на Теплого Олекси. Нехай птах сам вирішить – залишитись чи летіти. У будь-якому випадку історія дружби лелеки з жителями Городища залишиться у спадок наступним поколінням.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут