Новини на ВІККАВіККА-новиниНа Чорнобаївщині селяни власними силами взялися рятувати річку від...

На Чорнобаївщині селяни власними силами взялися рятувати річку від замулення (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

Врятувати свою річку від загибелі вирішили жителі селища Чорнобай. Зібралися громадою, порадились і почали діяти. Менш ніж за місяць зібрали гроші на зариблення водойми. Тепер пильнують, аби там не почали свій промисел браконьєри. Стати на захист лівої притоки Дніпра – річки Ірклій змусила селян ситуація з водоймами в районі. В деяких селах вони просто зникли.

Ліва притока Дніпра річка Ірклій була окрасою краю і найдовшою річкою району. Віктор Науменко виріс у цих краях. Чоловік пригадує: раніше на тутешні пляжі приїздили відпочивальники звідусіль. Нині ж водойма заростає, тут давно не купаються, а береги тонуть у смітті.

Віктор Науменко, житель Чорнобаю: "Вона була окраса і місце відпочинку для людей. Потім стали нарізать вулиці з порушенням на закаті радянської влади, біля берегів почали забудовувать будівлі, почала забруднюватись річка. Років два тому були проведені аналізи води, щоб облаштувати пляж, але в СЕС не пройшли аналізи".

Аби не втратити річку взагалі, як в інших селах району, місцеві жителі вирішили рятувати її самотужки. Для того створили громадську організацію. Перше, що зробили – зібрали гроші на зариблення. Бо Ірклій не входить у державну програму фінансування. Менше, ніж за тиждень назбирали більше 36 тисяч гривень. Скриньки для збору коштів розставили у сільських магазинах.

Володимир Чорненький, продавець: "Чимало людей приходить, хоч і скрутне становище, хто скільки може, стільки і приносить. В основному, по 50 гривень, а рибалки фанатики несуть більше грошей на цю річку. За тиждень зібрав три тисячі сто".

Кілька днів тому вже запустили 20 тисяч штук малька. В основному коропа і трохи білого амура. А як розпогодиться, селяни планують вийти на суботник: прибрати берег від сміття, а водойму – від браконьєрських сіток.

Віталій Труш, голова громадської організації: "Треба щось робить і громада вирішила прибрати річку, щоб це була не брудна калюжа, а водна артерія. Питання серйозне удержання рівня води, інакше родники замулюються, заростає водойма очеретом, друге питання боротьба з браконьєрами, зараз он дві лодки пішло знімати браконьєрські сітки".

Звільнити від городів, парканів і забудов прибережну смугу – ще одна проблема активістів. Тут довелося заручитися підтримкою селищної ради.

Алла Мірошніченко, селищний голова Чорнобаю: "Пройти по береговій смузі і подивитися, чи ніхто з людей не ворався у прибережну смугу, бо по закону треба щоб від води до людських городів було 25 метрів. Є такі що повиорювались в городи, їх он неозюроєним оком видно. Будемо спочатку попереджати, бо по закону дійсно такого не можна робити".

Нині селяни продовжують збір грошей аби запустити ще білого амура, щоб почистив річку від заростей. Люди розуміють, швидкого результату не буде. Але й сидіти, склавши руки, не збираються.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаські депутати підтримали петицію про встановлення світлофора на скандальному перехресті

Депутати міської ради Черкас підтримали голосами петицію з пропозицією встановити світлофор на перехресті Хрещатик–Святотроїцька. Про це йдеться на сторінці...

Тариф на вивезення негабариту у Черкасах – законний: «Нова Якість» посилається на рішення Верховного Суду

Верховний Суд поставив крапку у питанні скасування тарифу на вивезення великогабаритних та ремонтних відходів у Черкасах. Його «встановлено із...

Цікаве:

Гід із покупки чохла для iPhone 15 Pro Max: як не переплатити?

Смартфон iPhone 15 Pro Max — це не просто...

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x