Крадії комунального майна не знають спочинку. Вони полюють на те, що «не так лежить» або не прикріплене навіки. Водоканалівці щомісяця не дораховуються із десяток кришок, що на каналізаційних люках. «Чорні металозбирачі» їх цуплять скрізь, де бачать. Не оминають ані доріг, ані тротуарів і навіть дворів будинків. У міськводоканалі шоковані такою зухвалістю крадіїв. Бо відкритий люк – то не лише збитки підприємства, а смертельна небезпека для перехожих. Далі – Вікторія Курченко.
На відкриті люки містяни скаржаться сюди. Щомісяця в диспетчерській міськводоканалу приймають до десятка таких дзвінків.
Віктор Давидович, старший диспетчер центральної диспетчерської служби КП «Черкасиводоканал»: «У червні викрадено 24 кришки та 1 люк. У липні – 3 кришки. Від сезону не можна сказати, що залежить. Ну, зимою менше крадуть, коли колодязі накриті снігом. Більше в літній період».
Відкритий люк – то смертельна небезпека для перехожих. Тож на встановлення нової кришки водоканал собі відводить не більше доби. На Благовісну комунальники приїхали давати раду одній «каналізаційній пастці». Такий був сигнал від тутешніх жителів. А недорахувалися кришок ще на чотирьох люках. «Чорні металозбирачі» полюють за ними, бо ті чавунні. Де можуть, водоканалівці ставлять їм на заміну антивандальні.
Сергій Кошель, бригадир служби В-1 цеху ВіВ КП «Черкасиводоканал»: «На тротуарах і зеленій смузі ставимо залізобетонні кришки. А на проїжджу частину – металеві».
Від мисливців за металом водоканалу – фінансовий клопіт. Із початку року ті не оминули вже 71 кришку та 2 люки. Збитків від незаконного промислу набігло вже з сімдесят тисяч гривень.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Він буде мати 20-30 грн. свого прибутку від того, що здасть їх на брухт, підприємство ж отримає збиток від кожного викраденого люку десь близько 1000 грн. Це тільки одні матеріали».
А ці кошти, шкодує Сергій Овчаренко, краще б витратити на ремонт мереж. Натепер правоохоронці впіймали за таким промислом лише 3 злодюг.