Новини на ВІККАВіККА-новиниГерб Черкас: згадати все

Герб Черкас: згадати все

- Advertisment -

Знакова дата. У листопаді минає 221 річниця, відколи Черкаси отримали свій перший герб. На ньому був зображений вершник зі списом у руках. За цей час головний символ обласного центру пройшов три етапи еволюції. А найновіший варіант міської емблеми затверджено 17 років тому. У січні 2013 року черкаський герб стане повнолітнім. За ці роки зображували його не лише на офіційних документах, а й на міських схилах і навіть на каналізаційних люках. Про історію головної емблеми Черкас – у викладі Олени Берестенко. Далі – традиційний щовівторковий сюжет із циклу «Таємниці рідного міста».

Штани вершника – сині. Чоботи – жовті. Кінь – вороний. Та спис у руках. Такий образ прикрашав перший герб Черкас. Міська емблема з’явилася в 1791 році. У період, коли землі сучасної Черкащини остаточно ввійшли до складу Російської імперії.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «За Андрусівським договором землі, що сьогодні є територією сучасної Черкащини, ввійшли до володінь Російської імперії. Зокрема, на печатці царя Олексія Михайловича поруч з іншими землями значилося, що були і землі черкаські, і угорські. Відповідно символ поряд із великим російським гербом».

Першим гербом черкасці послуговувалися до середини 19 століття. А вже в 1852 році, замість воїна в польському мундирі зі списом у руках, на символі міста з’явився Архистратиг Михаїл. Згодом настали радянські часи. Символіка міста кардинально змінилася. На емблему Черкас нанесли серп і молот. А зображення візуально підкреслили дніпровими хвилями.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «Колектив авторів був таким: Костогриз, Теліженко та Петренко. Щит тут уже був давньоруським. У нижній частині розміщувався серп і молот. Напис «Черкаси» був. А на двох рівних частинах розміщувався вершник, що скаче та тримає колосся пшениці».

Минуло десять років. Міський герб знову став іншим. Кінь залишився. Та зникли радянські атрибути.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «У 1995 році ухвалено новий герб, який ввібрав у себе всі попередні розробки. Зокрема, в нижній частині з’явився кінь, що скаче».

А замість Архистратига Михаїла, каже краєзнавець, з’явився козак із рушницею.

Таким символом місто послуговується й досі. Його можна бачити не лише на офіційних документах або фасадах адміністративних будівель, а й на Пагорбі Слави, де герб обласного центру викладений квітами до минулорічного Дня міста. А останнє ноу-хау від чиновників – нанесення герба на каналізаційні люки. Комунальні об’єкти прикрасили гербом, аби в місті поменшало крадіжок, пояснили владці.

Тому головний символ Черкас нині живе скрізь: від книжок і кабінетів чиновників, до скверів і парків, куди іменні люки порозвозили комунальники.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У небі над Черкащиною цієї ночі збили ворожий дрон

У ніч на 14 травня над Черкаською областю лунали тривалі повітряні тривоги через атаку ворожих дронів. Про це повідомляє...

У Кам’янці оновили “вишиту” алею

Напередодні Дня вишиванки на вулиці Героїв Майдану у місті Кам'янка на Черкащині відновлено традиційний орнамент. "Завдяки спільним зусиллям громади та...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас