У ЗОШ №15 започаткували спецкурс із журналістики

Журналісти зі школи. У ЗОШ №15 започаткували спецкурс із журналістики. Незвичайну науку школярам викладають у рамках республіканського експерименту з профільного навчання. Головне завдання спецкурсу – допомогти школярам навчитися висловлювати власну думку та збирати необхідну інформацію. Вчителі школи постійно працюють над удосконаленням методів викладання та намагаються зробити навіть звичайні уроки максимально інтерактивними. Поспілкувалася з юними журналістами Вікторія Хамаза.

Допитливі, розумні та впевнені в собі. Це про юних журналістів ЗОШ №15. Азам медіазнавства їх навчають із 8 класу. Поділитися своїми професійними навичками до учнів завітали журналісти-практики. Проте акули пера були здивовані. Школярі продемонстрували їм низку власних публікації. За словами юних журналістів, унікальний спецкурс радикально змінив їх життя.

Микола Максьома, учень: «Я вже пізнав дуже багато нового та цікавого. Я став зовсім іншою людиною, я змінився. Тому що це допомагає мені, це додає впевненості в собі. Я почуваюся зовсім іншим. Я раніше не був таким, тепер я впевнений у собі. Я знаю, що я роблю, що я можу. Я знаю, чого я хочу досягти».

Підтвердила це і редактор шкільної газети «П’ятнашка» Тетяна Козловська.

Тетяна Козловська, головний редактор шкільної газети: «У цьому місяці я вже випустила перший номер за вересень, мені це дуже подобається. Це те, що потрібно робити дуже швидко. Треба збирати матеріали, треба підбирати цікаву інформацію не тільки для старшої школи, але й для середньої. Потрібно подавати інформацію не тільки про школу, але й статті різні. Для дітей молодшої школи – кросворди, для середньої школи – анекдоти, для старшої – ЗНО. Це цікаво, це розвиває».

Унікальний спецкурс започаткувала завуч школи Валентина Фокіна в рамках експериментальної програми. Її ініціативу одразу ж підхопив шкільний колектив. Із журналістикою жінка «знайома» більше 40 років. Говорить: найважче було почати.

Валентина Фокіна, викладачка журналістики: «Я дуже хвилювалася, не знала, з чого почати. Але і педагогіка, і журналістика настільки тісно переплітаються, що дають потужний імпульс для роботи з дітьми. Я дуже рада, що веду спецкурс і у 8, і в 9, і в 10, і в 11 класах».

Майже дві години журналісти ділилися досвідом зі школярами. Обговорювали тонкощі тележурналістики, особливості друкованих видань і професію спортивного репортера. Гості були приємно здивовані рівнем підготовки школярів.

Сергій Стасько, журналіст: «Дуже приємно, коли аудиторія налаштована сприйняти нові фахові знання із журналістики. У ролі лектора спробував себе вперше, тому це корисний досвід. У майбутньому може будемо продовжувати проводити якісь майстер-класи, тренінги».

Максим Гаптар, спортивний журналіст: «Це дуже хороша тенденція, що ми приходимо та розповідаємо дітям про важливі тенденції журналістики. Коли я навчався у школі, то в мене не було такої можливості. Можливо, якби до мене тоді прийшли та розповіли про журналістику, про її плюси та мінуси, то я б обрав раніше цей фах».

На цьому юні журналісти зупинятися не збираються. Планують відвідати низку редакцій міста та поспілкуватися із провідними медійниками Черкас.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net