Фестиваль оригамі

-

- Advertisment -

Із нього роблять картини, іграшки, ялинкові прикраси, сувеніри. Папір – вдячний матеріал для творчості. Японці зрозуміли це щев 8 столітті. Сьогодні східне мистецтво шириться світом. Серед черкасців також чимало шанувальників паперу. Саме з нього створили свої шедеври учасники першого відкритого міського фестивалю «Мистецтво оригамі». Організувало захід управління культури міськвиконкому. У “Палаці молоді” фестиваль зібрав 77 робіт обдарованих дітей. Паперовим дивом милувалася Ірина Гришко.

Паперові квіти, птахи, сніговики, зайці, клоуни, ляльки та інші фігурки створили діти віком від 6 до 17 років. Усього 77 робіт. Кожна – яскрава, цікавата неповторна.
Ганна Чуприна, викладач студії «Глорія»: «Виявилося, що дітям цей матеріал цікавий, він пластичний. Тожвони з захопленням почали працювати».
Організатори заходу задоволені, адже паперовий фестиваль довів, що черкаська молодь дуже талановита.
Тетяна Бойко, начальник відділу виховної роботи та соціального захисту МВК: «Я для себе роблю висновок – треба такі фестивалі проводити, бо окремі роботи нас
просто вразили своєю оригінальністю. Видно, що діти старалися. Для вас сьогодні є всі умови, щоб займатися цим видом мистецтва».

Паперові шедеври виконані різними техніками. Крім традиційного оригамі, тут представили квілінг, паперову пластику та витинанку.
Олена Стромило, начальник відділу культури департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «Мистецтво стає популярним. Ми хотіли започаткувати щось креативне, тому організували таку виставку виробів із паперу».
Оригамі дослівно означає «складати папір». Шляхом використання схеми геометричних згинів і складок, розрізання та склеювання можна зробити будь-яку фігуру. Під час майстер-класу присутні створили птаха щастя. Пернаті – улюблені образи японців.
Давид Зайцев, учасник фестивалю: «Якщо зробиш тисячу птахів і подаруєш людям – твоє бажання здійсниться».
Утім, перше місце на фестивалі здобула лялькав національному вбранні. Її авторка працює з папером півтора року. Говорить, це справжня магія.
Даша Жук, переможниця фестивалю: «У нас є вчителька Ася Гонца. Якось вона нам запропонувала попрацювати з папером, ми спробували – ось результат».
Паперова творчість – це не просто краса, а й користь. Науковці довели: захоплення оригамі підвищує діяльність правої півкулі мозку, стабілізує психоемоційний стан, покращує рухливість рукі моторику пальців, тренує пам’ять та окомір.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У школах Черкас цьогоріч – 1337 випускників

31 травня у Черкасах пролунав останній дзвінок 2023-2024 навчального року. Вже третій рік поспіль українці відзначають це свято в...

На Черкащині у двір працівника ТЦК кинули гранату: члени родини не постраждали

У Катеринополі, що на Черкащині, у двір домоволодіння працівника місцевого ТЦК та СП кинули вибуховий пристрій. Про це повідомляє...

Цікаве:

Топер для дивана: вибираємо правильно

Топер – це тонкий матрац без пружин, який здатний...

Зливи, грози, спека: якими будуть останні дні весни на Черкащині

Фінішує весна 2024. Надмірні дощі березня та квітня вилили...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x