Новини на ВІККАВіККА-новиниДва десятки черкащан опинились в комунальному полоні (ВІДЕО)

Два десятки черкащан опинились в комунальному полоні (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

Довкола краса, всередині – комунальне пекло. Вісім черкаських родин вже більше двадцяти років живуть у будинку без води та газу. Привести свою домівку до ладу вони не мають права. Адже мешкають на території архітектурної пам’ятки у заповіднику. Як живеться комунальним заручникам поміж туристів дізнавались наші кореспонденти.

Катерина Квітка, жителька м. Корсунь-Шевченківський: "Оце так, це одне відро, а мені ж не одне треба".

Катерина Іванівна показує свій побут. За день цими сходами жінка заносить з десяток відер води. Питну – з джерела, для прання – з річки. Потому розтоплює пічку дровами та вугіллям. І так вже 42 роки. Саме стільки у неї вдома немає ні води, ні газу.

Катерина Квітка, жителька м. Корсунь-Шевченківський: "Отак і живу, отак живу, як у період НЕПу".

Такі ж умови і у сусідів Катерини Іванівни. Сергій показує ще одну буденну незручність. У будинку – жодної вбиральні.

Сергій Баланін, житель м. Корсунь-Шевченківський: "Звідси від будинку, а он туалет. – Це незручно? – Ну геть незручно!"

Так нині живуть 8 родин, а це зо два десятка черкащан. Облаштувати свої домівки люди й раді. Навіть за власний кошт. Та для цього мають житло приватизувати. А це, скаржаться, просто неможливо. Адже їхній будинок – то частина архітектурної пам’ятки на території історико-культурного заповідника.

Парасковія Степенькіна, директор Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника: "Цей будинок входить до складу палацового ансамблю, що знаходиться на садибі Лопухіних, а садиба Лопухіних занесена до національного реєстру, тому що це пам’ятки національного значення. Є закон України, де складено перелік, які не підлягають приватизації, і знов там записаний цей будинок".

Від такої комунальної безвиході, зізнаються місцеві, страждають і жителі будинку, і туристи.

Сергій Баланін, житель м. Корсунь-Шевченківський: "Коли його зробили заповідником, ми стали тут, як заповідні люди, наче зоопарк".

Парасковія Степенькіна, директор Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника: "Певно, що неприємно, коли білизна на вулиці, туристи, особливо, які приїздять з-за кордону, вони не можуть зрозуміти, як це на території заповідника і таке сусідство".

За житлову проблему взялись у мерії. Кажуть: людей готувалися відселити в інші будинки. Там якраз вели реконструкцію.

Олександр Гайдай, міський голова м. Корсунь-Шевченківський: "Два будинки, це реконструкція розпочалася за державний кошт, і на протязі декількох років, до 2011-го року ця реконструкція велася. Це Леніна 17 і Леніна 21, але ці будинки стали сьогодні, можна сказати, аварійними, так як реконструкція не завершена".

Поки у мерії шукають для родин нові домівки, мешканці будинку і далі відрами носять воду та топлять пічки. Та чи довго так триватиме – навіть не прикидають. Бо фундамент цього будинку вже тріщить по швах.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У небі над Черкащиною збили 5 ворожих БпЛА

Минулої ночі Черкаська область перебувала під повітряною тривогою, проте обійшлося без наслідків завдяки роботі сил протиповітряної оборони. Про це...

У Черкасах евакуювали авто після ДТП через зникнення водія

На вулиці Гоголя в Черкасах сталася ДТП за участю автомобілів Skoda Octavia та ВАЗ 21013. Про це повідомляє пресслужба...

Цікаве:

Гід із покупки чохла для iPhone 15 Pro Max: як не переплатити?

Смартфон iPhone 15 Pro Max — це не просто...

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x