Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркаський колекціонер зібрав удома силу-силенну кактусів

Черкаський колекціонер зібрав удома силу-силенну кактусів

-

- Advertisment -

Колючі, квітучі, пухнасті та родючі. Черкасець Олександр Гавриленко зібрав під власним дахом унікальну колекцію рідкісних кактусів. Зелених друзів із голками колекціонер почав збирати з 8 років. Нині в його оранжереї вже мешкає понад 2 тисячі різноманітних видів. Зупинятися на цьому чоловік не планує. І вже відшуковує на численних виставках усе нові цінні колючки.

Їхній розмір – від кількох міліметрів до півметра. Їхній вік – від року до 30. Їхня ціна – від 20 гривень і до сотень доларів. Усе це про цих колючих зелених мешканців. Збирати їх слюсар за освітою та музикант за покликанням Олександр почав ще у 8 років. Нині не уявляє без цих голочок свого життя та навіть дає їм імена.

Олександр Гавриленко, колекціонер кактусів: «У нас, у кактусистів, є такі зменшені прізвиська, якщо це хагеоцереус, то це харіг, а це орік. Хагеоцереус псевдемаріустелі утворив таку крістату. Це тільки початок, це буде така красива дуже й незвичайна рослина, з такими гребінцями».

Тут є і рідкісні пухнасті кактуси, пласкі та квітучі підвиди, і рослини з гігантськими голками-гачками, на які навіть можна ловити рибу.

Олександр Гавриленко, колекціонер кактусів: «Ферокактус можна перекласти як залізний кактус. Деякі індіанці зрізали колючки ферокактусів та використовували як засіб для ловлі риби».

Кожен свій кактус Олександр цінує та обожнює. Часто їздить із ними на виставки та повсякчас відшуковує та розводить усе нові види. Каже: це – не заробіток, а хобі для душі та відпочинку.

Олександр Гавриленко, колекціонер кактусів: «Коли я заходжу в теплицю, я втрачаю відчуття часу. Я вже так живу і думаю, скільки кактусів, скільки я цим уже займаюсь, може, якось я встану і скажу: «Усе, мені це не подобається». Але, слава Богу, такого немає, оце бажання в мені живе».

Оселити в себе вдома кактуси, навіть рідкісні, може кожен, каже біолог із 12-річним досвідом роботи Неля. Адже ці рослини зовсім не примхливі.

Неля Ніколаєва, біолог: «В любом доме может быть такая коллекция кактусов, поскольку это одни из самых неприхотливых комнатных растений. Кактусы, как известно, суккуленты, они не нуждаются в обильном поливе, лучше недолить, чем перелить воды. Любовь к растениям позволит каждому человеку вырастить подобную коллекцию».

Найбільше кактусистів сьогодні проживає в Одесі. Олександр теж уже став членом цього клубу. У майбутньому чоловік мріє ще більш розширити свою колекцію, а можливо, навіть створити в Черкасах музей рідкісних колючок.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах з одного із пляжів вивезли причип сміття

Із пляжу «Дакхнівський» комунальники вивезли причип сміття. Про це повідомляє Дирекція парків. За словами комунальників, відвідувачі наскладували там величезні купи...

У Черкасах за місяць народилося 86 немовлят

У квітні в міському пологовому будинку Черкас на світ з'явилося 86 немовлят, з них одна пара – двійнята. Про...

Цікаве:

Акумуляторні пилососи: змініть свої звичні поняття про прибирання

Не секрет, що у сучасному світі найважливішим ресурсом є...

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x