Черкаські активісти влаштували похорони для гривні

Похорони гривні. Так черкаські активісти назвали свою акцію під тутешнім НБУ. Містяни палили свічки, покладали квіти та закликали перехожих схилити голову в жалобі за національною валютою. Її, переконані, вбиває Нацбанк. На імпровізованій панахиді побувала й наша Ірина Малюкова.

Поминальні вінки, пластикові квіти та хвилина тиші. Так черкасці вшановували пам'ять "вбитої" гривні. Пікетувальники кажуть, ця трагедія зачепила кожного.

Варвара Кузнєцова, співорганізатор акції: "Буквально за полгода наши доходы снизились в три раза. У всего населения Украины. И многие не могут уже исполнять своим обязательства перед банками. Мы не можем позволить себе тот уровень жизни, который был у нас раньше. И это касается каждого. Не только заемщиков, не только тех, у кого связан бизнес с импортом какой-то продукции. Это касается каждого гражданина нашей страны".

Найбільше з присутніх – позичальників банку. Пані Ольга взяла доларовий кредит майже 10 років тому. Тоді курс не сягав і п’яти гривень. За роки, каже, гривнями переплатила вже втроє. Та борг у доларах ще "висить".

Ольга Тіхончик, жителька м. Черкаси: "Я вважаю, що це злочин проти нашого майбутнього. Ми гірше, ніж Путін. Ми гірше, бо він чисто й відкрито пішов на нашу територію, а ми з-під тишка вбиваємо наших дітей, внуків, правнуків і так далі. Тому що ми боїмося відкрито сказати, що "шановна Гунтарєва, досить тобі гребти. Зроби доллар. Нашо ти його відпустила?"

У всіх економічних бідах країни пікетувальники звинувачують Нацбанк. До нього склали список вимог. У черкаському відділенні обіцяють зробити все можливе.

Людмила Шкарбан, в.о. начальника управління НБУ в Черкаській області: "Вимоги, які висунули пікетувальники, взяли. Зараз їх опрацюємо, подивимося. Ті заяви, які виносилися, ми надали роз’яснення. І будемо працювати в подальшому над проблемами, які є у позичальників. Звичайно, це серйозне питання, але його треба вирішувати в правовому руслі".

Жалоба за гривнею пройшла у всіх регіонах країни. Черкаські активісти заявили: якщо мітинг не матиме результату, поїдуть пікетувати столичний НБУ.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут