Черкаси відсвяткували Перемогу

Черкащани відзначили 65 річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні. На центральній площі міста відбувся урочистий мітинг і парад молоді, яка крокувала у військовій формі. 60 тисяч людей прийшли на Пагорб Слави, щоб уклонитися загиблим у війні. Люди раділи перемозі, вітали одне одного. Агітбригади на вулицях міста виконували військові пісні. А у дворах збиралися городяни за одним святковим столом, пригадуючи своїх родичів-фронтовиків. Місто на один день повернулось у 1945 рік, коли перемозі раділи найбільше. Журналісти ВІККА-НОВИН розкажуть більше про святкування 9травня.

Юлія Кропива, кореспондент: «Черкаси святкують перемогу над ворогом. На вулиці 1945 рік. Люди усміхнені та радісні крокують містом. Нарешті довгоочікуваний мир, нарешті довгоочікувана перемога».
Як і 65 років тому, чимало черкасців у військовій формі. Вони відгукнулися на заклик мера Сергія Одарича повернутися в 1945 рік. Міський голова командує військовим парадом.
На трибуні – керівники міста та області вітають земляків зі святом.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Війна пройшла, 170 тис. людей поклали своє життя заради перемоги. Ми визволяли Європу».
Володимир Гресь, голова Черкаської обласної ради: «Сьогодні свято зі сльозами на очах. Ці люди вибороли право жити з нами, бути разом з нами».
60 тисяч черкащан прийшли на Пагорб Слави вклонитися героям, що не повернулися з війни.

Володимир Іванов, ветеран ВВв: «День перемоги я зустрів біля Рейхстагу».
Фаіна Черніцова, ветеран ВВв: «Коли закінчилась війна, я плакала. Сьогодні не можу пригадати цей день без сліз».
Молодь дякує ветеранам за мирне небо над головою.
На вулицях міста агітбригади зібрали чимало шанувальників військової пісні.
Микола Науменко, тріо «Горицвіт»: «Від нас люди не відходять, просять заспівати фронтових пісень».
Ірина Варавіна, викладач музичної школи школи № 1: «Ми вибрали найкращі пісні, які люди із задоволенням виконують».
У Долині троянд черкасці розглядають військову техніку та вчаться робити зачіски у стилі 45 року. Перукарі міста дають майстер – клас.
Анастасія, черкащанка: «Мені подобається ходити так, як зараз».
У двохсот п’ятнадцятьох дворах Черкас зібралися жителі за спільним святковим столом. Як і 65 років тому, вони поминали загиблих героїв та раділи перемозі .
Василь Озеран, ветеран ВВв: «Дозвольте привітати вас із перемогою!».
Міський голова Сергій Одарич відвідав декілька районів. Свої фронтові «сто грам» випив разом із черкасцями. Він привітав земляків зі святом та подякував захисникам.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Немає жодної родини, яка не відчула біль утрати у роки війни. Але ці люди – в серцях наступних поколінь».
Свою радість за мирне небо над головою черкасці відзначили святковим феєрверком, над Пагорбом Слави та у мікрорайоні 30-річчя Перемоги.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут