Новини на ВІККАВіККА-новиниБонсай по-черкаськи!

Бонсай по-черкаськи!

-

- Advertisment -

Дерева у власній квартирі вирощує викладач історії однієї з черкаських шкіл. Щоправда, не звичайні, а мініатюрні. Вони ростуть у горщиках на підвіконні. Ігор Жиров займається мистецтвом бонсай вже 7 років. У його міні-саду є і екзотичні (гранат, інжир, хурма) і звичні для українців (клен, абрикоса, в’яз). Всього колекція нараховує 73 деревця. Їхні розміри – 20–30 см. Нині черкащанин шукає однодумців і мріє створити клуб любителів давнього мистецтва Сходу.

Дерева у власній квартирі вирощує викладач історії однієї з черкаських шкіл. Щоправда, не звичайні, а мініатюрні.

Дрібне листя, мініатюрні стовбури справжніх дерев та оригінально закручені шматочки живої природи – усе це можна побачити у квартирі майстра бонсай Ігора Жирова. Тут справжній ліс із екзотичними – гранатами, інжиром та хурмою і звичними для України – кленом, абрикосом та в’язом.
Ігор Жиров, майстер бонсай: «Можно приобретать небольшие растения, интереснее с точки зрения бонсай. Например, это был простой веник, потом его обрезали, нужно мыслить стратегически, что будет через 10-15 лет… А вот это – банальный каштан, подкрученный проволокой, а скоро он сольется в толстую спираль».
Вчитель історії сміється: зазвичай бонсай – це справа мудрих чоловіків, яким за сорок. Ігорю ж – усього 37. І він вже сім років із головою поринув у це давнє мистецтво. Майстер зізнається: головне у цій справі – витримка. Адже результат можна оцінити лише через 15 років.
Однодумців у Ігоря поки що мало. Майстрів бонсай на Україні усього

п’ять. Усі – чоловіки. Ігорю шкода, що українці не цікавляться таким диво-мистецтвом.
Ігор Жиров, майстер бонсай: «У нас пока люди привыкли получать сразу результат, а японцы говорят, что красоту дерева можно увидеть только в третьем поколении».
Усі роботи Ігоря Жирова мають філософський зміст. Одне дерево символізує супротив долі, інше – родину. Усе, як на Сході. Він уважно вивчає історію бонсай, постійно відшукує рідкісну літературу.
Ігор Жиров, майстер бонсай: «Есть такая версия, что один китайский император приказал сотворить маленькие замки, потом китайцам пришла идея создать и маленькие деревья».
У травні черкаський майстер бонсай вже провів свою першу виставку. Нині мріє створити клуб любителів давнього мистецтва Сходу – вирощування мініатюрних дерев у горщику.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Зброя, тактика, цивільний захист: як черкасців навчають військовій підготовці (ВІДЕО)

Добровольче формування територіальної громади проводить для черкасців заходи з військової підготовки спільно з ГО "Інститут міста". Провели черговий тренінг...

Черкаські богатирі успішно представили область на Чемпіонаті України з пауерліфтингу

Днями у місті Київ відбувся Чемпіонат України з пауерліфтингу та окремих вправ, який вже вдесяте проводила федерація «Комітет пауерліфтингу...

Цікаве:

6 етапів у догляді за шкірою: цього достатньо

Світові тенденції догляду за шкірою обличчя постійно змінюються. Якщо...

Як розвиток військових технологій в Україні допоможе перемогти агресора

Сергій Токарєв розповів, чому потрібно швидко розвивати Military Tech...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x