додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Безводдя від безвладдя

Безводдя від безвладдя

0

Коли благо за графіком. Уже два тижні жителі Геронимівки отримують воду за розкладом. Але і він не стабільний. Щоб помитися, зварити поїсти або сходити в туалет, селянам доводиться пристосовуватися. Та радіють люди вже з того, що вода з’являється хоч кілька годин на добу. Бо раніше це благо без попередження могло зникати на кілька днів. Водній проблемі Геронимівки присвячений наш спеціальний репортаж. Розповідає Марія Гаврилян.

Марія Гаврилян, кореспондент: «Для жителів Геронимівки вода з крана – розкіш. Тому кожен вдома має стратегічний запас цього блага».
Тетяна Редько, жителька с. Геронимівка: «Вода – это самое важное, что нужно человеку».
Ірина Романенко, жителька с. Геронимівка: «Я плачу за воду, а мыться вынуждена в тазике. Ситуация кошмарная».
За кілька останніх років жителі Геронимівки все ніяк не можуть пристосуватися до постійних проблем із водою. Періодично цілий населений пункт на кілька днів від’єднують від водопостачання. А останні два тижні цю послугу люди отримують за графіком.
Ірина Романенко, жителька с. Геронимівка: «С 7 до 19 меня не устраивает. До 18 я на работе, на базе ОПС. Когда приезжаю – уже руки нечем помыть».
Селу послуги водопостачання та відведення надає міське комунальне підприємство «Черкасиводоканал». Проте за них селяни сплачують геронимівським комунальникам – КП «Благоустрій». Протягом останніх 4 років борг цього посередника перед «Водоканалом» тільки збільшується. На сьогодні він становить більше чотирьохсот тисяч гривень.

Валерій Власюк, начальник абонвідділу КП «Черкасиводоканал»: «Ситуація з КП «Благоустрій» дуже складна. Рішенням суду всі рахунки арештовані. Від тих грошей, які надходять від абонентів, йдуть обов’язкові відрахування. «Водоканал» отримує незначні кошти».
Сільські комунальники розводять руками – вплинути на людей не можуть. А 70% населення, стверджує директор «Благоустрою» Микола Семенюк, за воду не платять хронічно.
Микола Семенюк, директор КП «Благоустрій» (с. Геронимівка): «Вони знають, що все одно воду включать. А як тільки воду відключають, то відразу починають дзвонити та скаржитися до РДА та «Водоканалу».
У директора «Черкасиводоканалу» Сергія Овчаренка своє бачення ситуації.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Коли ненадійне керівництво населеного пункту, втрачається контроль над своєчасними розрахунками. Має місце, напевно, і нецільове використання коштів, тих, які сплачують жителі».
Думки Сергія Овчаренка розділяють і геронимівці, оскільки мають подібні підозри.
Тетяна Редько, жителька с. Геронимівка: «Когда у нас вывешивают списки должников, то получается, что долг всего села – 38 тысяч. А долг «Благоустрою» перед «Водоканалом» – почти 400 тысяч. Откуда – непонятно…».
Щоб подолати водні проблеми, геронимівці об’єдналися в ініціативну групу. Вихід із ситуації бачать єдиний – сільські мережі на свій баланс повинне взяти КП «Черкасиводоканал».
Тетяна Редько, жителька с. Геронимівка: «Наш «Благоустрій» не имеет ни техники, ни мастерской, ни проектной документации, ни лаборатории, ни квалифицированных специалистов. Какие услуги они могут нам дать?».
Власне, через це «Черкасиводоканал» не може взяти Геронимівку на баланс. По-перше, в селі повинні провести повну експертизу мереж, а сільські комунальники навіть не знають точного розташування всіх підземних комунікацій. Багато говорять про незаконні врізки, які завдають найбільших збитків, але навіть не намагаються їх шукати. Мовляв, на все це потрібні гроші, а в Геронимівці вже рік немає керівника – сільського голови. Важелі впливу є в районної адміністрації. Але фактично вона лишається осторонь. Від владців люди отримують лише обіцянки та відписки.
Марія Гаврилян, кореспондент: «Наші кількаденні спроби отримати коментарі від профільного управління Черкаської РДА були безуспішними».
«Черкасиводоканалу», який має власні фінансові проблеми, не вигідно чіпляти собі на шию ще один борговий зашморг. Підприємство, говорить Сергій Овчаренко, і так йде людям на поступки. Кілька останніх днів геронимівці отримують воду на годину раніше, а ввечері на годину пізніше. Більшого чекати не варто, доки село не почне сплачувати хоча б за поточними рахунками. Із проблемою безводдя жителі Геронимівки залишилися наодинці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version