Новини на ВІККАПолітичні новини"Владі повинно бути соромно, що вчителі шкіл мистецтва змушені...

"Владі повинно бути соромно, що вчителі шкіл мистецтва змушені відстоювати свої права під стінами Мінкультури!" – Анатолій Нужний

-

- Advertisment -

Протягом останніх п’яти років в Україні проходить хвиля реформування провідних галузей. На думку фахівців, умови сучасного суспільства вимагають суттєвих змін, нових підходів, застосування кардинально інших методик і таке інше. Не оминуло реформування і сферу освіти, зокрема діяльність культурно-мистецьких закладів.

"Реформа освіти в Україні вимагає від закладів культурно-мистецької освіти осучаснення, зміни стандартів діяльності, актуалізації змісту, а також реформування функцій управління на всіх рівнях", – йдеться у Концепції сучасної мистецької школи та Наказі Міністерства культури України від 20.12.2017 року №1433. А простіше – це поступове знецінення культурного-мистецького виховання дітей і, в подальшому, закриття музичних та мистецьких шкіл.

При цьому, на сполох вже тривалий час б’ють самі викладачі, директори шкіл і батьки вихованців. Адже за новими правилами педагоги мистецьких шкіл мають розробляти самостійно власні освітні програми. Але до цього часу міністерством не розроблено держстандартів, на основі яких ті й повинні складатися Типові освітні програми. Тому у педагогів та керівників мистецьких закладів виникає абсолютно логічне питання: за якими програмами повинні працювати мистецькі школи з вересня по грудень 2019 року?

На адресу Міністерства культури надходять стоси листів і звернень від працівників культури, але відповіді звідти не отримують! Натомість чиновники Департаменту мистецької освіти прийняли надсучасну форму "спілкування" з працівниками галузі – через соціальні мережі, розміщуючи там інформацію про зміни та онлайн консультації. Підхід, безумовно, сучасний, але не несе ніякої юридичної сили.

За словами політика, крім організації та забезпечення самого навчального процесу, нові підходи зачепили й процедуру атестації педагогічних працівників закладів. Анатолія Нужного дивує, як Мінюст міг зареєструвати дане Положення, коли воно суперечить чинному законодавству України і не може бути застосованим на практиці.

Нагадаємо, що на сайті Кабінету Міністрів України створено електронну петицію "Вимога педагогічних працівників закладів початкової мистецької освіти".

Політик повідомив, що колективне звернення керівників музичних шкіл того ж дня передав народному депутату України від політичної партії "Наш край" Сергію Шахову, яким взято це питання на особистий контроль та підготовлено і направлено до Міністерства культури депутатське звернення.

"Зараз наше спільне завдання і політиків, і громади – відстояти галузь культурно-мистецької освіти, і не допустити реалізацію реформ, спрямованих на приниження інтелектуальної гідності української нації", – заявив очільник обласного осередку "Нашого краю" Анатолій Нужний.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Підприємець на Черкащині отримав підозру за поширення російської пропаганди

Служба безпеки України викрила прихильника російського режиму, який активно поширював пропагандистські матеріали в соціальних мережах та виправдовував збройну агресію...

Пожежа в Черкасах: рятувальники евакуювали двох людей

9 травня на вулиці Смілянській, виникла пожежа на 5-му поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку. Про це повідомляє пресслужба ГУ ДСНС...

Цікаве:

Рецепти від черкащан: як Марина Черкащенко готує сирну паску (ВІДЕО) 

Паска без випікання. Напередодні свята Великдень знімальна група ВІККА...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x