Комітет виборців продовжує фіксувати порушення в передвиборчій кампанії

Комітет виборців продовжує фіксувати порушення в передвиборчій кампанії. Серед найбільших безчинств – порушення на мажоритарних округах, немаркована політична агітація та побиття агітаторів. Фахівці нарікають і на бездіяльність правоохоронних органів. Уже традиційно від виборів очікують і плутанини у виборчих списках. КВУ закликає громадськість захищати власний вибір, перевіряти свої прізвища у списках та інформувати про порушення у виборчих комісіях.

Вибори наближаються, а порушень більшає щодня. Найбільше зловживань експерти КВУ фіксують на мажоритарних округах. Не гребують кандидати і підкупом виборців. Також непоодинокі випадки, коли агітаторам перешкоджають здійснювати їхню діяльність.

Юрій Сас, експерт Комітету виборців України в Черкаській області: «Не всі порушення мають авторство. Наприклад, невстановлені особи переклеюють біл-борди опонентів. Деякі порушення скоюють невстановлені особи. Частково порушують законодавство кандидати та їхні команди, частково – ЗМІ, які розміщують приховану рекламу, частково – органи влади, які втручаються у виборчий процес, беручи участь в агітаційних кампаніях».

Існує проблема і з формуванням виборчих комісій.

Юрій Сас, експерт Комітету виборців України в Черкаській області: «Членів окружних виборчих комісій (там, де є проблеми в кандидатів) завозять із Києва, інших міст. Тому що місцеві відмовляються, мабуть, виконувати ті речі, які замовляють, відмовляються брати участь у політичних конфліктах. Власне, для цього треба людей завозити».

Незадоволені в Комітеті виборців і роботою правоохоронних органів. Кажуть: там на багато порушень дивляться крізь пальці.

Юрій Сас, експерт Комітету виборців України в Черкаській області: «Вражає бездіяльність або дуже вибіркова діяльність правоохоронних органів. Факти підкупу виборців, про які повідомляють окремі кандидати, не розслідуються, не фіксуються. А факти незаконного розміщення агітації або перешкоджання здійснення агітації не фіксуються. Кажуть: ідіть до суду, окружної комісії».

Максим Михлик, голова КВУ в Черкаській області: «Органи МВС створили карту виборчих порушень. У Черкаській області вони зафіксували три порушення».

Водночас у КВУ на 8 жовтня їх зафіксували близько трьох сотень. Тож експерти закликають громадськість захищати власний вибір, перевіряти свої прізвища у списках та інформувати про фальсифікації.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net