КориснеВчені виявили у безхребетних пару генів, які здатні боротися...

Вчені виявили у безхребетних пару генів, які здатні боротися зі старінням організму

-

- Advertisment -

Дослідження генів та генна інженерія – біологічні галузі, що допоможуть людині в найближчому майбутньому в рази збільшити власну тривалість життя.

Вчені знайшли гени «молодості» в круглих червах

Канадські вчені під час дослідження нематод (круглих червів) виявили в них декілька генів «молодості». Вони існують в організмі безхребетних з метою очищення від токсинів, котрі й спричиняють старіння.

Подробиці дослідження

Дослідники провели ретельний скринінг геному Caenorhabditis elegans з метою визначення гена, який робить червів чутливими до дії важких металів (нейротоксину акриламіду та кадмію). Останні виконували роль стресу, котрий відчуває жива клітина тваринного організму під час старіння. Подібний стрес клітини людини відчувають і під час інших факторів. 

Вчені виявили, що інактивація генів:

  • PAL-1;
  • CCF-1. 

Метод РНК-інтерференції призвів до скорочення життя нематод до 2-3 тижнів, що у 2 рази менше звичайної тривалості. Черви ставали вкрай чутливими навіть до найменших стресових факторів.

Варто зазначити, що майже 40% генів нематод, в які входять CCF-1 й PAL-1 є еволюційними родичами людських генів, що виконують аналогічні функції: CNOT7 і Cdx2.

Генетичні дослідження

Вивчення нюансів тривалості життя та генетики старіння дозволило вченим всього за декілька років роботи виявити велику кількість генів-мішеней, які асоціюються із довголіттям чи старінням. Деякі гени кодують білки, для котрих відомі фармакологічні регулятори. Наприклад, кіназа mTOR має інгібітор під назвою рапаміцин. Вчені довели, що додавання рапаміцину призводить до збільшення тривалості життя у мишей до 25%. Інші дослідження стверджують, що кількість років може збільшитися в 2 рази. Аналогічні дослідження на мушках дрозофілах показали, що збільшення інгібітора кінази збільшує у них тривалість життя на 20%. 

Подібні результати вселяють надію на те, що тривалість людського життя в найближчому майбутньому може бути значно подовжена коштом додавання речовин до лікарських препаратів.

Інгібітори циклооксигенази (ібупрофен, аспірин) – ферментів, які беруть участь у запальному процесі – є ймовірно потенційними геропротекторами, що значно сповільнюють процес старіння, збільшуючи тривалість життя тварин, що приймають участь в експериментальних дослідженнях. Геропротекторну дію такої речовини як ібупрофен виявила команда дослідників університету Вашингтону разом з інститутом старіння Бака. Ймовірно ібупрофен буде скоро застосовуватися в медицині не тільки з метою знеболювання чи зниження наслідків інтоксикації організму. Спектр препаратів, в яких буде застосовуватися речовина систематично зростає. 

На жаль, не всі гени-мішені сьогодні є доступними для виділення з організму. Однак всі вони регулюються певними речовинами, тому в такому випадку може допомогти генна інженерія. Сьогодні вже існує декілька досліджень, в яких за допомогою генної терапії тривалість життя мишей збільшилася на 22%. Введення гена теломерази також значно продовжувало життя гризунам.

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

“Дика Гонка” на Черкащині зібрала понад 2 мільйони гривень на підтримку ЗСУ (ВІДЕО)

Понад 800 учасників зі всієї України з’їхалося в урочище «Холодний Яр» , щоб взяти участь у благодійному забігові «Дика...

У Каневі пройшли урочистості з нагоди річниці перепоховання Тараса Шевченка

Щороку 22 травня українці йдуть до могили Тараса Шевченка як до національної святині. 163 роки тому домовину з тілом...

Цікаве:

Алергія: розуміння та лікування

Алергія – це одна з найпоширеніших проблем здоров'я, що...

Стратегії вивчення граматики англійської мови для новачків

Вивчення англійської мови може бути захоплюючим і в той...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x