КориснеВчені виявили у безхребетних пару генів, які здатні боротися...

Вчені виявили у безхребетних пару генів, які здатні боротися зі старінням організму

-

- Advertisment -

Дослідження генів та генна інженерія – біологічні галузі, що допоможуть людині в найближчому майбутньому в рази збільшити власну тривалість життя.

Вчені знайшли гени «молодості» в круглих червах

Канадські вчені під час дослідження нематод (круглих червів) виявили в них декілька генів «молодості». Вони існують в організмі безхребетних з метою очищення від токсинів, котрі й спричиняють старіння.

Подробиці дослідження

Дослідники провели ретельний скринінг геному Caenorhabditis elegans з метою визначення гена, який робить червів чутливими до дії важких металів (нейротоксину акриламіду та кадмію). Останні виконували роль стресу, котрий відчуває жива клітина тваринного організму під час старіння. Подібний стрес клітини людини відчувають і під час інших факторів. 

Вчені виявили, що інактивація генів:

  • PAL-1;
  • CCF-1. 

Метод РНК-інтерференції призвів до скорочення життя нематод до 2-3 тижнів, що у 2 рази менше звичайної тривалості. Черви ставали вкрай чутливими навіть до найменших стресових факторів.

Варто зазначити, що майже 40% генів нематод, в які входять CCF-1 й PAL-1 є еволюційними родичами людських генів, що виконують аналогічні функції: CNOT7 і Cdx2.

Генетичні дослідження

Вивчення нюансів тривалості життя та генетики старіння дозволило вченим всього за декілька років роботи виявити велику кількість генів-мішеней, які асоціюються із довголіттям чи старінням. Деякі гени кодують білки, для котрих відомі фармакологічні регулятори. Наприклад, кіназа mTOR має інгібітор під назвою рапаміцин. Вчені довели, що додавання рапаміцину призводить до збільшення тривалості життя у мишей до 25%. Інші дослідження стверджують, що кількість років може збільшитися в 2 рази. Аналогічні дослідження на мушках дрозофілах показали, що збільшення інгібітора кінази збільшує у них тривалість життя на 20%. 

Подібні результати вселяють надію на те, що тривалість людського життя в найближчому майбутньому може бути значно подовжена коштом додавання речовин до лікарських препаратів.

Інгібітори циклооксигенази (ібупрофен, аспірин) – ферментів, які беруть участь у запальному процесі – є ймовірно потенційними геропротекторами, що значно сповільнюють процес старіння, збільшуючи тривалість життя тварин, що приймають участь в експериментальних дослідженнях. Геропротекторну дію такої речовини як ібупрофен виявила команда дослідників університету Вашингтону разом з інститутом старіння Бака. Ймовірно ібупрофен буде скоро застосовуватися в медицині не тільки з метою знеболювання чи зниження наслідків інтоксикації організму. Спектр препаратів, в яких буде застосовуватися речовина систематично зростає. 

На жаль, не всі гени-мішені сьогодні є доступними для виділення з організму. Однак всі вони регулюються певними речовинами, тому в такому випадку може допомогти генна інженерія. Сьогодні вже існує декілька досліджень, в яких за допомогою генної терапії тривалість життя мишей збільшилася на 22%. Введення гена теломерази також значно продовжувало життя гризунам.

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Смілі під час пожежі врятовано жінку та дитину

27 липня виникла пожежа у девʼятиповерховому житловому будинку на вулиці Богдана Хмельницького, що у Смілі. Про це інформує пресслужба...

Як платити за електроенергію протягом опалювального періоду за пільговим тарифом побутовим споживачам, які використовують електроопалювальні установки

У відповідності до чинного законодавства індивідуальні та колективні побутові споживачі, які проживають в житлових будинках (у тому числі в...

Цікаве:

Чи легко вибрати нерухомість у Чернівцях

Наразі не потрібно їхати у місто вашої мрії, аби...

Чудо-тканина фліс: особливості й переваги

Фліс є синтетичним аналогом шерсті. Попри таку складову, ця...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x