Черкаській ТЕЦ – 50

Щоранку впродовж понад 30 років він долає відстань від дому до улюбленої роботи. Віктор Васильович Вдовченко працює на Черкаській ТЕЦ. Сюди прийшов у середині 60-х електрослюсарем третього розряду.

Віктор Вдовченко, начальник цеху теплової автоматики та вимірювання: «Мені сподобалась автоматика. Я знав добре теорію, почав налаштовувати по – своєму».
«Кібернетик» прагнув розвиватися професійно. Тому теорію вивчав в Харівському політехнічному інституті, а практику освоював на підприємстві. Відповідальному Вдовченку доручили налаштовувати автоматику експериментальних котлів. Згодом він став куратором будівництва нових котлів. Перспективний і молодий Віктор набирався досвіду по всьому Радянському Союзу.
Віктор Вдовченко, начальник цеху теплової автоматики та вимірювання: «Мені подобалось, коли направляли на інші станції. Я був на багатьох. Від Новосибірська до Карпат, від Ставропілля до Риги. Набирав досвід».
На ТЕЦ впроваджували новації. Начальник цеху контрольно-вимірювальних приладів Віктор Вдовченко за свої схеми на ВДНХ отримав бронзову медаль.
Віктор Вдовченко, начальник цеху теплової автоматики та вимірювання: «Люди творчі працювали, отримували поштовх і ТЕЦ розширювалась».
Про людей, які працюють в цеху теплової автоматики та вимірювання, можна з усією впевненістю сказати, що вони – з « золотими руками». Чимало на підприємстві вже понад 30 років.

Віктор Вдовченко, начальник цеху теплової автоматики та вимірювання: «У на є Терлецький,… -36 років працює в цеху. Його датчики до сих пір працюють».
Певні прилади, що експлуатуються на ТЕЦ зробили для ще за Радянських часів. Тож сьогодні досвідчені майстри власноруч виготовляють деталі для потреб підприємства.
Пліч-о-пліч з Віктором Вдовченком працює його дружина Тетяна. На ТЕЦ жінка прийшла на початку 90- х, працювати бухгалтером. Вже через рік стала заступником головного бухгалтера, а в 1997 році очолила відділ. На ТЕЦ її привів Віктор Васильович. А зблизили їх – спільні інтереси та захоплення. Обоє поважають спорт та люблять танці.
Віктор Вдовченко, начальник цеху теплової автоматики та вимірювання: «10 років я до нього приглядалась і зрозуміла, що ця людина саме та, яка мені потрібна він мене продвинув уперед».
Подружжя Вовченків виступало і в Україні, і за кордоном. Майже з усіх конкурсів поверталися з нагородами.
Тетяна Вовченко, виконавчий директор ВАТ «Черкаське хімволокно»: «Виступали на першість в Україні, в Києві, Львові, Черкасах – 1 місце Пішли на 5 років назад. З першим місцем».
Перемоги давалися нелегко. Репетиції – за репетиціями.
Віктор Вдовченко, начальник цеху теплової автоматики та вимірювання: «Ми почали виступати. Руки не міг тримати. Тренувався перед дзеркалом Вот так, вот так».
Вони вже не танцюють на великій сцені. Вдовченки виступають у танцювальному ансамблі «ТЕЦ-Магнолія». Великою родиною на підприємстві відзначають свята.
Тетяна Вовченко, виконавчий директор ВАТ « Черкаське хімволокно»: «Всі із задоволенням ідуть займатися. Приходять на і на новорічні свята».
Віктор Вдовченко, начальник цеху теплової автоматики та вимірювання: «Танець- це велике натхнення і навантаження».
Вдовченки не лише великі танцівники. Подружжя професійно займається вело- та гірськолижним спортом, віндсерфінгом. А ще активна команда ТЕЦ подорожує водними просторами на човні «Персей». Своїми руками його змайстрував брат Віктора Вдовченка – електромонтер ТЕЦ Володимир Терлецький.
Володимир Терлецький, електромонтер ТЕЦ: «Будував на городі у мами. 5 років. Був лише електромонтером 3 розряду. Отримував 120 грн. була маленька зарплата -120рублів. Будівництво розтягнулось».
«Персея» пустили на воду в 1980 році. Відтоді невгамовна команда з ТЕЦ брала участь у чемпіонатах області, країни і навіть світу.
Володимир Терлецький, електромонтер ТЕЦ: «Команда – люди не випадкові, всі моряки. Ми душа в душу 20 років».
Цьогоріч вони також збираються у плавання. Підкорювати нові світи і вже вкотре доводити собі і іншим, що вони команда.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net