Черкаси: столиця баскетболу

Жовтень 2007-ого – це офіційний день народження команди “Черкаські Мавпи-96”. До її складу увійшли школярі черкаських шкіл 96-ого року народження. Виховувати команду запросили молодого та амбітного тренера із Кривого Рогу Максима Міхельсона. Вже в перших іграх Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги його вихованці довели, що гідно представлятимуть Черкаси у сезоні 2007-ого/2008-ого рр. В результаті, хлопці вибороли срібні медалі юнацької ліги, а їхній наставник був визнаний кращим тренером у цій віковій групі. Свій успіх юнаки повторили і в наступному сезоні. Три роки тому молода черкаська команда дебютувала в Євролізі у найменшій віковій категорії. З другого місця своєї підгрупи баскетболісти зуміли пробитися до фіналу. В результаті серед найобдарованішої молоді східної Європи черкаські чемпіони посіли 6-те місце. А в Україні їм вже третій рік поспіль немає рівних – серед однолітків черкаська команда визнана найкращою. Щоправда минулоріч до фіналу юнацької Євроліги підопічним Максима Міхельсона пробитися не вдалося. Тому показати на що здатні вони вирішили у нинішньому сезоні.
Марія Гаврилян, кореспондент: «Росія. Москва. Спорткомплекс ЦСКА. Саме сюди позмагатися за першість із кращими європейськими командами приїхали «Черкаські Мавпи-96».
Саме Білокам’яна цьогоріч приймає головні змагання Центральної та Східної Європи цієї вікової категорії – Суперфінал юнацької баскетбольної Євроліги.
Михайло Давидов, суддя міжнародної категорії: «Это соревнования, которые способствуют развитию баскетбола во всех странах, которые принимают участие. Это тот турнир, который позволяет знакомиться с различными баскетбольними школами и воспринимать все лутшее, что есть в этих станах».

«Черкаські Мавпи-96», за підсумками трьох кіл регулярного чемпіонату Євроліги, посіли четверте місце в групі, при цьому програвши лише три матчі. У головній стадії змагань команда Максима Міхельсона була єдиним представником України. Натомість, у вісімку кращих вийшло відразу чотири литовські команди, Росію представили два колективи та одна команда з Фінляндії.
Олександр Нагорний, президент МГО «Країна Баскетболія»: «Після трьох етапів Євроліги ми вийшли до фіналу з 4-ого місця – це великий успіх для нашої команди. Фінальна частина цих змагань побудована таким чином, що команда, яка вилітає на першому етапі має можливість змагатися далі за місця з 1-ого по 4-те».
У перший день чемпіонату боротьба відбувалася за призові місця. Супротивником «Черкаських Мавп-96» став литовський БК «Торнадо». В разі виходу далі, ймовірним суперником черкасців може стати діючий чемпіон Євроліги – литовський «Марчульоніс».
Олександр Нагорний, президент МГО «Країна Баскетболія»: «Ця гра буде непроста. Є побоювання, що хлопці можуть недооцінити супротивника».
Нажаль, побоювання Олександра Нагорного справдилися. Вже з перших хвилин протистояння почалася жорстка боротьба за володіння м’ячем. Рахунок відкрив Антон Кисилішин кидком із середньої дистанції. Литовці не змусили довго чекати на відповідь та зрівняли рахунок. До кінця першої чверті гра йшла на рівних. За кілька хвилин до перерви «Мавпи» таки вийшли вперед – 17:14. У другій 10-хвилинці черкащани почали збільшувати відрив. Хлопцям вдалося щільно тримати захист та робити влучні постріли. Результатам став рахунок 31:22 на кінець першої половини гри. У середині третього періоду підопічні Міхельсона оформили двозначну перевагу – 42:32. Зрозумівши, що перемога у них у кишені, помаранчево-чорні розслабилися. І дарма. Литовці вдало використали цей момент. До кінця чверті «торнадівці» відставали всього на одне очко. А завдяки стрімкому спурту у середині фінальної 10-хвилинки вийшли уперед – + 10. Наздогнати супротивників «Мавпам» так і не вдалося. Дебютний матч Суперфіналу черкащани програли із рахунком 54:61. У цій грі відзначилися Олександр Кобець та Денис Канівець. На двох вони накидали 27 очок.
Максим Міхельсон, головний тренер БК «Черкаські Мавпи-96»: «У нас была ограниченная ротация. Один из основных игроков Святослав Михайлюк сказал, что у него со спиной проблемы. И плюс мы повели в счете и контролировали игру. Потом «Торнадо» вышел вперед и ребята замандражировали. Хотели вернуть разницу, но все получилось наоборот. К тому же у нас был ужасный процент попадания 3-очковых – 29/2 мы бросили».
Олександр Кобець, гравець БК «Черкаські Мавпи-96»: «Мы почувствовали уверенность, поверили уже, что выиграли и это дало о себе знать. То что сегодня произошло – обидно. Нужно собраться и мы можем продолжить борьбу за 3 место».
Після поразки у дебютному матчі Суперфіналу Євроліги черкащанам було вкрай важливо перемогти. Адже на кону бронзові нагороди. На відновлення сил перед другою грою у «Черкаських Мавп» всього кілька годин. У боротьбі за третє місце наші хлопці зустрілися на паркеті із фінською командою «УМКА-Лахті». У складі стартової п’ятірки Максим Міхельсон випустив на майданчик Білякова, Воєводу, Руслова, Канівця та Голіка. Останньому належав перший забитий двохочковий. Протягом першої чверті команди йшли на рівних. Перевагу в один-два очки почергово здобували то одні, то інші. Але результатом періоду став рахунок 22:16 на користь помаранчево-чорних. У другій чверті активізувалися фіни. Вони стрімко скоротили різницю і вийшли на рівний рахунок, а до великої перерви вже мали перевагу у 5 пунктів – 40:45. У третій 10-хвилинці «УМКА-Лахті» продовжували збільшувати відрив. На початку періоду вони вже мали двозначну перевагу. Впритул «Мавпам» вдалося наблизитися до своїх візаві у середині чверті – 50:52. Але наступні кілька хвилин приносили результат винятково фінам. Пік нервового напруження у команді черкащан спричинив рахунок 52:61. Після тайм-ауту Міхельсона хлопцям вдалося зібратися. На останню перерву вони вийшли із мінімальним відставанням – 59:62, зберігши інтригу на фінальну 10-хвилинку. Після короткого перепочинку «Мавпи» активізувалися. За кілька хвилин зрівняли рахунок та вийшли вперед 66:64. Але отримати легку перемогу фінські юнаки їм не дозволили. Запекла боротьба точилася до останньої секунди. Фінальний рахунок 79:72 коштував підопічним Міхельсона надзусиль. Найбільший вклад у перемогу зробив Олександр Кобець – 24 очки та 7 підбирань.
Святослав Михайлюк, гравець БК «Черкаські Мавпи-96»: «В первой игре мы проиграли, хотя должны были выиграть. Но тут мы показали, на что способны и выиграли».
Максим Міхельсон, головний тренер БК «Черкаські Мавпи-96»: «Очень нервная игра, очень напряженная, но важная в плане турнирного значения. Тот, кто проигровал опускался в самый низ и не имел шансов бороться больше, чем за 7 место. А победитель имеет шанс бороться за 3 место. Ребята собрались, добавили дисциплины в защите и за счет этого переломили ход встречи».
Марія Гаврилян, кореспондент: «Перший день чемпіонату для черкащан видався важким. Була сьогодні і прикра поразка, і складна перемога. Але розслаблятися немає коли – попереду ще один напружений ігровий день».
Другий день матчів Суперфіналу для черкащан розпочався зустріччю з одним із фаворитів чемпіонату та однією з найсильніших команд Європи «ЦСКА-96». У разі перемоги над юними армійцями українські юнаки могли претендувати на 3-4 місце, а от у випадку поразку – продовжили б боротьбу за 5-ту-6-ту позицію. Із перших секунд зустрічі на майданчику розпочалася жорстока боротьба за володіння м’ячем. Протягом трьох хвилин жодній з команд не вдавалося відкрити рахунок. А потім «Мавпи» почали атакувати з дальньої дистанції. Одразу дві трошки полетіли у кошик росіян. Їх автором став Вадим Голік. Його підтримав Максим Мірошніченко. У результаті такого феєричного початку у середині 10-хвилинки на табло світилося 14:0 на користь черкащан. Тут за ЦСКА вирішили вступитися судді. І їм це вдалося. Чверть завершилася із рахунком 16:13. Під враженням від такої несправедливості українці розгубилися, але все ж зуміли зібратися. Велику роль у цьому відіграв Олександр Кобець, забивши два підряд двохочкових і закріпивши результат ефектним слем-данком – 26:23 на нашу користь. Але період завершився з нічийним рахунком. Неймовірно напружена гра тривала і протягом наступних 10-ти хвилин. На останню перерву помаранчево-чорні пішли із відставанням всього у одне очко – 44:45. У середині чверті юні армійці зробили різкий спурт і вирвалися вперед майже на 10 очок. Здолати відставання черкащани так і не зуміли. Фінальна сирена зупинила поєдинок на рахунку 62:71.
Іван Кучеров, головний тренер «ЦСКА-96»: «Конец сезона. Не одна у нас уже встреча была. Обе команды достаточно хорошего уровня. И те, и другие показали хорошую игру».
Максим Міхельсон, головний тренер БК «Черкаські Мавпи-96»: «Двоякое впечатление. С одной стороны – гордость, что бились с такими соперниками. С другой – опустошение, потому что могли сегодня победить. Но прежде всего мы проиграли фактически кадетской сборной России».
Протистояння «Мавп» та ЦСКА стало одним із найнапруженіших та найдраматичніших поєдинків Суперфіналу. Не дивно, що гра зібрала чимало глядачів. Серед них і відомі виконавці. Євгеній Воронов у професійному баскетболі вже 16 років. За плечима має вагомий послужний список іменитих команд. У цьому сезоні захищав кольори основної команди ЦСКА.
Євгеній Воронов, гравець БК «ЦСКА»: «Очень хорошие ребята. Если будут продолжать в том же духе, то все получится».
Після прикрої поразки росіянам «Черкаським Мавпам-96» залишився єдиний двобій. Останнім суперником, за іронією долі, став перший – литовський БК «Торнадо». Щоправда цього разу командам треба було розділити між собою 5-ту та 6-ту позицію турнірної таблиці. Втомлених через напружений ігровий графік, виснажених черкащан морально добило ще й нагородження переможців Суперфіналу. Його організатори провели саме перед грою українців та литовців.
Бронзу цьогорічного чемпіонату Європи серед юнаків виборов московський баскетбольний клуб «Трінта». Другу сходинку посів литовський «Каунас». А із золотом додому повернулися також литовці – фаворити змагань вільнусівський «Марчульоніс».
Жинтарас Разутіс, головний тренер БК «Марчульоніс-96»: «Мы выиграли литовский чемпионат. Через 2 дня настроить ребят на победу было очень трудно, но все вышло».
Кубки, які так і не дісталися нашим хлопцям, вочевидь, додали їм спортивної злості та спраги до перемоги, хоча б за 5-ту сходинку. Налаштовував їх на гру і наставник.
Максим Міхельсон, головний тренер БК «Черкаські Мавпи-96»: «Очень тяжело было найти слова. У ребят амбиции, они привыкли бороться за медали. Был серйозный разговор, что борьбу продолжать надо. 6 место уже было, надо 5-ое».

Початок першої десятихвилинки фінального протистояння команди почали на рівних, та вже за кілька хвилин черкащани почали виходити вперед. Перевага у кілька пунктів до кінця періоду зросла до + 10-ти. Перша чверть завершилася із рахунком 12:22. На початку другого періоду атаки обох команд не приносили результату. Лише на третій хвилині забивати почали черкащани. За ними активізувалися і литовці, але ближче ніж на 10 очок «Мавпи» їх не підпускали. Вже за 5 хвилин на табло світилося 18:28 на користь українців. Зосереджені на захисті та точні в атаках підопічні Максима Міхельсона продовжували збільшувати перевагу 18:31. До великої перерви вона становила вже 25 очок – 26:51. За 5-ть хвилин третьої 10-хвилинки рахунок змінився – 31:57, проте лідер залишився без змін – черкащани. Технічна гра принесла хлопцям непогані дивіденди. Період завершився із рахунком 38:72. Остання чверть сюрпризів не принесла. За три хвилини до фінальної сирени від ефектної сотні «Мавп» віддаляли 20-ти пунктів. Добрати їх помаранчево-чорні так і не встигли, але реванш вдався на славу – 54:88.
Юрій Біляков, гравець БК «Черкаські Мавпи-96»: «На игру мы собирались и показали результат – попадение, защита и большой был настрой на победу».
Максим Міхельсон, головний тренер БК «Черкаські Мавпи-96»: «Победа всегда приносит радость. Хотелось играть за призовые места. Очень важно, что одержали победу над командой, которой проиграли ¼ финала для психологической уверенности на будущее».
Подібні змагання, на переконання тренерів та керівництва черкаського баскетбольного клубу не лише спроба заявити про себе на всю Європу, а й безліч корисних уроків, які юнаки можуть винести з них.
Олександр Нагорний, президент МГО «Країна Баскетболія»: «Беручи учсать у чемпіонаті Євроліги ми ставимо за мету вчитися. Третій рік вже беремо участь в ЄЮБЛ. Хлопці мають нагоду спілкуватися із кращими представники баскетбольних шкіл Литви, Латвії, Росії, Естонії. Ми можемо рости в технічному, тактичному і фізичному плані»
Хоча вже сьогодні черкаські баскетболісти 96-ого року народження практично нічим не поступаються своїм ровесникам. Відмітили це професійні арбітри, які судили змагання.
Михайло Давидов, суддя міжнародної категорії: «Что касается команды из Украины, то ребята отлично технически подготовлены и производят очень хороше впечатление».
Марія Гаврилян, кореспондент: «Білокам’яна проводжає черкащан дощем. Цьогорічний чемпіонат Європи наші хлопці завершили п’ятими серед восьми команд-учасниць».
Додому юні баскетболісти повезуть безцінний досвід. Саме він та практичні навички декому зі складу «Черкаських Мавп-96» невдовзі відкриють двері у дорослий професійний баскетбол.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net