НовиниКриміналМайже 50 років без модернізації: “Черкасиводоканал” у суді просить...

Майже 50 років без модернізації: “Черкасиводоканал” у суді просить “Азот” відзвітувати про стан очисних споруд

-

- Advertisment -

У Черкаському господарстькому суді тривають підготовчі засідання у справі ПрАТ “Азот” проти КП “Черкасиводоканалу”. Під час чергового слухання захист відповідача просив суд зобов’язати товариство надати інформацію про технічний стан очисних споруд та відповідність їх сучасним вимогам.

Про це повідомляє кореспондент сайту vikka.ua.

Нагадаємо, що ПрАТ “Азот” подав позов до суду проти КП “Черкасиводоканалу”. Товариство вимагає накласти на комунальників додаткові штрафи за перевищення концентрації шкідливих домішок у стічних водах. Мовляв, «Азот» не може впоратися з їх повноцінною очисткою. Окрім цього позивач вимагає укласти наступні договори вже з оновленими умовами.

Сьогодні, 13 травня, під час другого підготовчого засідання адвокат КП «Черкасиводоканал» Віталій Кірса зазначив, що аналогічні випадки трапляються у відносинах двох підприємств постійно. Така ж ситуація сталася і в 2015 році. Тоді “Азот” також подавав позов до суду про розірвання договору і в справу вирішила втрутитися місцева влада. Відтак сторони дійшли згоди і суд так і не дорозглянув цю справу.

“Тодішній мер Черкас Сергій Одарич виступив своєрідним арбітром, звів діючих директорів підприємств Овчаренка та Склярова і сторони домовилися. Вони визнали, що існують фактичні концентрації, які не відповідають тим потужностям, що були на момент введення очисних споруд в експлуатацію у 1976 році. Місто розвивається, клькість людей збільшується, кількість та якість стоків відповідно теж збільшується”, – зазначає Віталій Кірса.

За його словами, тоді ПрАТ “Азот” взяв на себе зобов’язання у разі вкладення договору не застосовувати до “Черкасиводоканалу” певних штрафних санкцій, не підвищувати тарифи. Окрім цього підприємство визнало той факт, що за весь час експлуатації очисних споруд керівництво жодного разу не проводило їх модернізації. Тоді “Азот” зобов’язався залучити спеціалістів профільних інститутів для розробки та впровадження нових методів інтенсифікації очищення спічних вод вже з урахуванням фактичних концентрацій. Тобто тих стоків, які реально подаються на очисні.

“Річ у тому, що очисні споруди були передані в експлуатацію “Азоту” 1976 році. Вже пройшло майже 50 років. З самого початку були певні вихідні дані та критерії, яким ці очисні споруди відповідали. На сьогодні ми сумніваємося, що вони відповідають оновленим нормам та мають здатність ефективно очищати стічні води. Оскільки за весь час в них не проводилися зміни в технологічному процесі. З часом усе змінюється і кожен механізм зношується. Взагалі підприємство мало проводити відповідні модерністичні дії відповідно до встановлених стандартів та правил. Адже неможливо, щоб очисні споруди діяли 50 років і за цей час там нічого не робити. Потрібно постійно модернізовувати його, пристосовувати до нових реалій”, – підкреслив адвокат.

Окрім цього, тоді, у 2015 році ПрАТ “Азот” зобов’язалося затвердити і подати до НКРЕКП інвестиційну програму по модернізації, з урахуванням коштів, які туди потрібно вкласти. Ці угоди підприємство мало виконати до 31 грудня 2015 року. Саме їх виконання у майбутньому і вирішило спір між сторонами. Однак, на периконання відповідача, вказані пункти договорів не виконані й до цього час.

Відтак, адвокати КП “Черкасиводоканал” подали клопотання, щоб зобов’язати ПрАТ “Азот” надати інформацію про те, чи залучалися підприємством після 17 лютого 2015 року спеціалісти профільних інститутів для розробки та впровадження методів інтенсифікації очищення стічних вод з урахуванням фактичних концентрацій забруднюючих речовин. А також чи розроблялися та затверджувалися ПрАТ “Азот” після 17 лютого 2015 року інвестиційні програми по модернізації очисних споруд.

“Позивач міг одразу дати відповідь, що “ні, ми нічого не робили”, або надати докази виконаних робіт. Тоді це б обгрунтовувало доводи самого позивача про те, що він діє добросовісно і хоче, але не може здійснювати очищення стоків. Ми просимо суд зобов’язати надати такі пояснення. Тим більше, що відповіді на ці питання можуть посприяти нам у зібранні документів, які ми надамо фахівцям для проведення інженерно-технічної експертизи”, – підкреслив Віталій Кірса.

У заперечення на вимоги відповідача, адвокат ПрАТ “Азот” Костянтин Чижов зазначив, що ці запитання не стосуються обставин справи. Мовляв, після укладеного протоколу в лютому 2015 року були укладені договори у березні того ж року, якими було скасовано усі попередні домовленості.

“Одним із пунктів наступного договору, який підписали у березні 2015 року, передбачено, що після його підписання сторонами всі попередні домовленості, протоколи та договори, як письмові, так і усні, втрачають юридичну силу. Тому після підписання цього договору протокол, на який посилається відповідач, вже не є дійсним. Вважаємо, що він не може бути належним доказом”, – зазначив адвокат позивача.

Вислухавши обидві сторони, суд все ж задовольнив клопотання КП “Черкасиводоканалу” та зобов’язав “Азот” відповісти на вказані питання.

Окрім цього суддя оголосив перерву в слуханні. Наступне підготовче засідання відбудться 7 червня об 11:00.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Радуцький розсекретив схему «Азоту». На його думку в місті може з‘явитися ще один Бортник.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкасець постане перед судом за неправдиве повідомлення про підготовку вибуху

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно 65-річного черкасця за фактом надання завідомо неправдивої інформації про підготовку вибуху в...

Черкащан попереджають про пориви вітру

Протягом найближчої доби на Черкащині очікується сильний вітер. Про це повідомляє Черкаський обласний центр з гідрометеорології. У Черкаській області та...

Цікаве:

Trustee Plus швидко прогресує і заявляє про аудиторію у 200 000 користувачів

Продукт компанії Trustee продовжує просувати можливості Web3-сфери в...

Огляд актуальних бонусних програм в казино Super Gra

Бонуси – спеціальний маркетинговий інструмент для залучення нових клієнтів,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x