БлогиПодорож по Черкащині: Cміла – Мельниківка – Констянтинівка –...

Подорож по Черкащині: Cміла – Мельниківка – Констянтинівка – Білозір'я

- Advertisment -

… Сідаю в ранковий дизель і їду у містечко Сміла, звідки останнім часом і починаються мої велоподорожі вихідного дня.

То ж далі читайте про три деревяні церкви Смілянщини і маленькі села, що тягнуться вздовж залізниці.

Траса зі Сміли на Умань просто жахлива – підйоми і вибоїни. Герб села Ротмістрівка, ще є аерордром села Ротмістрівка.

Коза з села Ротмістрівка.

Далі крутий спуск з уманської траси і я потрапляю в село Мельниківка . В селі збереглась Церква Покрова Богородиці XVIII ст  (фото Сергій Криниця).

Такі церкви треба фотографувати взимку, бо влітку всю її важко захопити, а якщо далі відійти то її не видно буде за буйної зелені.

Поруч ще й палили місцеві жителі траву то ж такий ефект через дим.

  
 Інформацію про церкву першим надіслав нам Іван Білопольський, який відвідав церкву у липні 2008 року:
"Варто лише з'їхати з траси Умань-Черкаси і за декілька кілометрів побачите село Мельниківка (трохи не доїжджаючи Сміли, якщо їхати з Умані). Церква Покрови Пресвятої Богородиці гарна, оточена "зеленими насадженнями" – на її території дуже комфортно, затишно і спокійно. А майже паркова зона, в купі з величезними колонами церкви, створює враження, що ти знаходишся на подвір'ї панського маєтку XVIII ст. Це враження підсилюється кількома похованнями світських людей. На подвір'ї-то воно підсилюється, а при вході в церкву – остаточно пропадає. Це майже єдина церква, серед тих що я побачив за останній час, де я міг повністю розслабитися, нікуди не поспішати, та єдина, в якій я знайшов нормального співрозмовника – отця Сергія." (сderev.org.ua.

  
                   
"Внутрішнє оздоблення просте і охайне – немає скупчення ікон, немає відчуття церковного складу, замість храму; тут дійсно храм, не графський маєток, не купецький склад. Ікон не мало, але за словами отця Сергія шість найцінніших ікон вкрали, зламавши в ночі двері церкви. Отець Сергій розповів, що протягом 8 років намагався знайти історичні згадки про храм, точну дату будови, але до якихось точних даних не дійшов, окрім думки, що церкві не менше 150 років, що співпадає з даними каталогу В.Слободяна". (c)http://www.derev.org.ua/cherkas/melnykivka.htm.

 "Розповів також і про могили на території церкви – поховання поміщиків Золотарьових, що пов'язані із графською родиною Морозових. Нібито ці люди допомагали церкві, отже, були поховані на церковному подвір'ї. А ще з'ясувалося, що під церквою є усипальниця.
Інтер'єр церкви вертикально розкритий – стеля не зашита, верх проглядається до самої маківки. Є балкон для хору, проте за призначенням він не використовується. Парафіян небагато – близько 15-20, принаймні, взимку вони всі поміщаються в невеличку кімнатку (одне з кількох приміщень церкви), яку отець Сергій облаштував на зимній період, коли в самій церкві дуже холодно. Дуже обережно всі парафіяни, та й сам отець, ставляться до пожежної безпеки. Кожну ніч, залишаючи церкву, викручують пробки. Взагалі, від отця Сергія я почув багато цікавого – і про те як ангели співали в церкві, коли він (отець) почав часто їздити в Балаклею вечірню служити, і про те що таблички "пам'ятка архітектури" немає, бо якщо буде, то і гвіздка не дадуть вбити, ні вікна времонтувати…
Загальне враження від церква: гарна, незважаючи на те, що фарбування старе і подекуди лущиться; віконця у формі чотирипелюсткової квітки; над входом в церкву – ікона Богородиці." (c) http://www.derev.org.ua/cherkas/melnykivka.htm

Ось та ікона про яку писалося вище.

Клеїна панорама, якби ширшою б була.
 

 Боротьба триває.

Сарай зі шпал в с. Мельниківка , позаду нього залізниця на Цвіткове.

Красива пташка так і не показалась.

Зі с. Мельники вздовж залізниці з підйомами і спусками грунтами і камянкою я доїхав до с. Констянтинівка.


З дороги церкви не видно, але місцеві все докладно розповіли – за магазинами наліво і потім направо.

Церква Вознесіння Господнього, 1882 року побудови в неділю була закрита , на територію теж не потрапив, калітка зачинена.

Інформацію про церкву надав Іван Білопольський:"З дороги, що поєднує Черкаси (Смілу) із Корсунь-Шевченківським (Городищем) та виводить далі на Київщину, церкву не видно, хоча вистачить 2-3 хвилини, щоб до неї доїхати. Церква розташована в центрі села, виглядає охайно, але ж видно, що подекуди дошки прогнили, подекуди іде деформація – це старанно замазане фарбою; на "даху" – лише єдиний хрест (здається, суцільно металевий або одягнутий в метал), немає верхів. Над входом – велика ікона Ісуса Христа і металева печатка Північного страхового товариства на одній із стін." (с)http://www.derev.org.ua/cherkas/kostiantynivka.htm

Констянтинівка це приміське село біля Сміли.

Смілянське селфі. До речі зі Сміли видно Черкаси, сам вперше побачив , хоча скільки там 25 км.

Виїзжаю зі Сміли – Юрова гора і Ірдинське болото.

Дизель який зїздить зараз до ст. ім. Шевченка а на зворотньому шляху повезе мене додому.

Білозірська церква як і Констянтинівська була огороджена парканом, вхід на територію був закритий.

Причепити на фасад дерев'яноъ церкви кондиціонер це так по-українськи.

Святопреображенська церква побудована в 1867 році і дуже схожа на всі інші деревяні церкви Черкащини.

Десь читав що їх по всій єпархії будували в одному стилі.

Ще одне намагання склеїти панораму і сфотографувати через паркан і листя.

Sashko Dniprovych
Sashko Dniprovych
блогер
- Advertisement -

В Умані виявили громадянина Великої Британії, який порушив міграційні правила

Уманські міграційники виявили 68-річного громадянина Великої Британії, який перевищив дозволений строк перебування в Україні. Про це повідомляє пресслужба Міграційної...

На Дніпрі біля Худяків водний патруль виявив незаконного рибалку

Поблизу села Худяки Черкаського району інспектори водного патруля викрили чоловіка, який ловив рибу забороненим способом. Про це повідомляє Патрульна...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас