Online TV
НовиниЧеркащинаБез остраху та за власним бажанням: як у Черкасах...

Без остраху та за власним бажанням: як у Черкасах вакцинують лікарів (Фото)

- Advertisment -

У Черкасах активно триває процес вакцинування лікарів. У п’ятницю, 26 лютого, в інфекційній лікарні першу дозу вакцини отримали більше сотні медиків, які працюють із ковідними хворими.

Без усіляких побоювань та за власним бажанням – принаймні, так розповіли медпрацівники кореспонденту vikka.ua.

Робити щеплення індійською вакциною CoviShield приїхали до Черкаської міської інфекційної лікарні медики зі Звенигородки, які пройшли відповідне навчання у Києві. За день планують провакцинувати 120 осіб: 50 працівників інфекційки, ще 50 – Третьої міської лікарні і 20 працівників екстреної медичної допомоги.

Попередньо медики підписують згоду на проведення щеплення: зазначають ідентифікаційні дані та проходять невеличке опитування щодо стану здоров’я.

«Підпис на документі – це підтвердження того, що всі правильно один одного зрозуміли. Потім згоду підписує й лікар, який проводить щеплення. Зберігається цей документ у вакцинованого. Зараз розглядається питання про створення і надання імунологічного паспорту, який дозволить нам безперешкодно виїжджати за кордон», – розповідає директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна і сама підписує такий документ.

Очікуючи своєї черги на вакцинування, лікарі діляться: побоювань щодо ускладнень щеплення не мають.

«Працюю в такому місці, де це потрібно зробити. Тому сумнівів не було. Про вакцину попередньо нічого не дізнавалась, довірилась думці колег», – каже медсестра реанімаційного відділення «інфекційки» Ірина Гордієнко.

Працівниця дитячого відділення цієї ж лікарні Вікторія також відразу дала згоду на вакцинацію:

«Я спілкувалась з тими колегами, які також погодились на щеплення. Звісно, у всіх своя думка і здоров’я – справа кожного. Проте не варто нічого боятись, вакцинуйтесь і будете здорові».

Реаніматолог із Третьої міської лікарні перехворів Анатолій Демченко перехворів коронавірусом близько двох місяців тому і вже готовий до вакцинування.

«Побоювань колег не розділяю. Я працював у ковідному відділенні. У грудні переніс недуг з легкою формою. На мою думку, вакцини боятись не варто», – додає чоловік.

Тим часом в Україні почали фіксувати перші випадки ускладнення після щеплення від коронавірусу. Наразі таких звернень надійшло сім, шість з них – на Черкащині. У МОЗ зауважують: ці випадки не є серйозними та відповідають інструкції виробника.

Не виключає побічних реакцій вакцинування і лікарка Звенигородського ЦПМСД, яка проводить щеплення черкаських медиків, Людмила Доценко.

«Ускладнення можливі, як і на всякі інші щеплення. Це може бути і у вигляді того самого анафілактичного шоку, і місцеві реакції: почервоніння, припухлість і біль в області ін’єкції. Можливо, підйом температури та головна біль. Але ці симптоми проходять за декілька днів», – каже фахівець.

Додає: головна умова вакцинації – відсутність протипоказань. А це: вік до 18 років, вагітність, тяжкі алергічні реакції. Люди, які перехворіли, можуть вакцинуватись через три місяці.

«Вакцину отримуємо на складі, зберігається вона там при температурі 2–8 градусів тепла, – розповідає про порядок щеплення Людмила Доценко. – У нас є дві холодильні сумки, у кожній – два холодові елементи. Коли прочинаємо вакцинувати, дістаємо один флакон на 5 мілілітрів, розрахований на 10 осіб. Записуємо на флаконі дату і точний час, коли ми його взяли. Відкритий флакон може бути не більше 6 годин. Його ми ставимо в другу сумку-холодильник. Після того, як людину провакцинували, вона повинна пів години пробути в залі очікування під наглядом медпрацівника».

Нагадаємо, напередодні черкаські депутати посперечались через вакцину від COVID-19. Одні заявляли: цю, що привезли в Україну, використовують у бідних країнах світу. І вона досі не пройшла всі етапи досліджень. Тим часом інші твердять: цю індійську вакцину дозволила Всесвітня організація охорони здоров’я. А сироватку іншого виробника доведеться чекати роками.

На думку очільниці міської «інфекційки», людям не потрібно зациклюватись на цьому питанні.

«Ми багато уваги приділяємо тому, яка вакцина, у якій країні вона виготовлена. І через це ми відстаємо у графіках вакцинування від інших країн Європи. Так не повинно бути. До вакцинації треба ставитись як до надійного методу захисту», – наголошує Світлана Волгіна.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Черкащина отримала понад 16 тисяч доз вакцини проти Covid-19.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині громадська організація за рік отримала дохід в 3,5 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Громадська організація “Проти Корупції” із реєстрацією в Черкаській області  отримала за 2024 рік 3,5 млн грн. Про це свідчать дані...

На Черкащині офіційно призначили нового головного прокурора

Володимир Пономаренко, новий очільник Черкаської обласної прокуратури зустрівся із колективом. Про це пишуть на сторінці обласної прокуратури. "Відповідно до пріоритетів,...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас