«Черкащина шляхом реформ»: виставка Нікаса Сафронова

Він заслужений художник РФ, йому замовляють портрети президенти й усесвітньо відомі актори. Його порівнюють із Сальвадором Далі, хоча й називають «придворним» живописцем. 35 картин одного з найвідоміших художників Росії Нікаса Сафронова вже кілька тижнів представлені в Краєзнавчому музеї. Нещодавно до Черкас завітав і сам митець.

Організатори зізнаються: черкащанам не бачити виставки, якби не особиста дружба художника з губернатором Сергієм Тулубом і 60-річний ювілей очільника області.

Зазвичай полотна Нікаса Сафронова експонують у містах-мільйонниках. Пересувна виставка в Україні стартувала минулого року з Одеси й уже встигла побувати в Донецьку, Харкові, Дніпропетровську, Ялті й інших містах. На ній організатори намагалися максимально широко представити жанри, в яких працює митець – сюрреалізм, дрім-віжн, пейзажі й портрети.

Нікас Сафронов зібрав у краєзнавчому музеї аншлаг. Подивитися на відомого російського художника приїхали не лише жителі нашої області, а навіть Західної України. Один із найвідоміших портретистів Росії на зустрічі з шанувальниками сипав компліменти черкаським жінкам і тутешній гостинності.

Єдине, що засмутило митця, – це критика його творчості з боку місцевих чиновників.

Художник міг до нашого міста і не втрапити. Він нещодавно травмував руку, розписуючи храм, і мав їхати на лікування до Німеччини. Втім зізнається: не міг не приїхати сюди.

Глядачі, які прийшли на зустріч із митцем, дарували Нікасу компліменти і власні книжки. Колега по цеху навіть подарував Нікасу портрет Гоголя, яку Сафронов пообіцяв передати музею Гоголя. Крім того, московський художник запевнив громаду, що до закінчення виставки поповнить її ще кількома десятками картин.

За словами художника, для його команди велике значення має те, де саме виставляти картини. Переїзну виставку Нікаса Сафронова по українських містах здебільшого представляють у національних музеях.

Черкаська публіка бурхливо раділа приїзду закордонного гостя.

Професійні місцеві художники й мистецтвознавці були більш стриманими в оцінках творчості одного з найвідоміших російських митців. Мовляв, час усіх розсудить.

Місцева публіка по закінченню зустрічі ще довго не відпускала художника. У краєзнавчому музеї утворилася величезна черга за автографами. Нікас Сафронов зізнався, що Черкаси дуже припали йому до душі. Тому він обіцяв повернутися до нашого міста знову – восени.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net