додому Відеоархів «Черкащина: шляхом реформ»: «Село Черкащини – 2020»

«Черкащина: шляхом реформ»: «Село Черкащини – 2020»

0

Розвиток села – одне із пріоритетних завдань обласної влади. Днями губернатор Черкащини зустрівся з керівниками профільних управлінь та аграріями аби перевірити виконання цільової програми «Село Черкащини – 2020». За словами Сергія Тулуба наша область є лідером у розвитку сільського господарства на Україні.

Цільова програма «Село Черкащини – 2020» в області з’явилася не так давно – лише два роки тому. Утім вже сьогодні помітні позитивні результати. Завдяки новій програмі у черкаських аграріїв збільшилася заробітна плата.

За словами Сергія Тулуба, створення комфортних умов для сільського населення – це питання номер один для обласної влади.

За ініціативи Президента України, продовжує Сергій Тулуб, на Черкащині сільгоспвиробники та селяни укладають соціальні угоди. Все заради покращення життя на селі.

Про стан виконання програми «Село Черкащини – 2020» відзвітувала директорка департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Оксана Криницька. Саме аграрна сфера відіграє важливу роль в житті кожного жителя області, зазначає жінка. Передовсім, хвалиться урожаєм на Черкащині.

Є позитивна динаміка і в галузі тваринництва.

Дбає обласна влада і про соціальний захист сільських жителів. Постійно владці працюють над створенням нових робочих місць.

Важливою складовою доходів сільських жителів є отримання орендної плати за земельні паї.

Розвивають обласні владці на селі і кооперативний рух.

Дбають про розвиток села і фермерські господарства. Їх в Черкаській області більше тисячі.

Є позитивні зрушення і в галузі охорони здоров’я. Зокрема, вже відремонтували ФАПи та дільничні лікарні.

Поряд із цим, в інфраструктурі села ключовим об’єктом є школа. Нині в селах їх втричі більше, ніж у містах, зазначила директорка департаменту освіти та науки Черкаської обласної державної адміністрації Галина Гаврилюк.

Дбають обласні владці і про дошкільну освіту.

Цільова програма «Село Черкащини – 2020» передбачає доступ до інтернету. За словами Галини Гаврилюк, з цим проблем в області немає. Усі школи підключені до мережі інтернет.

У свою чергу керівниця управління у справах сім’ї, молоді та спорту Вікторія Кара наголосила на важливості розвитку спорту в селах Черкаської області та продовженні реалізації програми будівництва та реконструкції спортивних майданчиків. Обласна влада постійно стоїть на сторожі здорового способу життя.

Після двогодинних обговорень Сергій Тулуб зазначив, що всі програми, які направлені на розвиток села доцільно об’єднати в одну конкретну стратегію розвитку сільських населених пунктів. Вона, в першу чергу, повинна орієнтуватися на створення нових робочих місць; будівництво переробних підприємств; підтримку розвитку фермерських господарств; газифікацію сіл; ремонт доріг; забезпечення житлом працівників освіти, охорони здоров’я та дільничних інспекторів.

Наостанок Сергій Тулуб дав завдання керівникам структурних підрозділів розробити обласну програму «Краще село». А також передбачити кошти на її фінансування.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version