додому Новини Черкащина Тиждень безбар’єрності: Черкаський онкоцентр поділився досвідом створення інклюзивного простору (ВІДЕО)

Тиждень безбар’єрності: Черкаський онкоцентр поділився досвідом створення інклюзивного простору (ВІДЕО)

0

Національний тиждень безбар’єрності проходить у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, розробленої за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Черкаський клінічний онкологічний центр поділився досвідом створення безбар’єрного простору. Розповідає власний кореспондент ВІККА.

YouTube video player

ІГОР ГАЙДАЙ, ЗАВІДУВАЧ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОГО ВІДДІЛУ ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

У нас є візочки, ось один уже забрали, стоїть другий візочок. Людина може пересісти, чи з допомогою або за допомогою супроводжуючої людини, або медперсонал може підійти допомогти.

Біля в’їзду на територію Черкаського онкоцентру розміщений пункт із кріслами колісними. У медзакладі подбали, щоб пацієнти могли комфортно пересуватися. Починаючи від в’їзду і завершуючи обслуговуванням у поліклініці чи стаціонарних відділеннях.

МИКОЛА ІВАНОВИЧ, ОХОРОНЕЦЬ

Або черговий лікар виписує тимчасову перепустку на заїзд, або зав відділення. Буває, на таксі приїжджає, геть людина погано ходить, то допомагаємо.

безбар'єрність люди з інвалідністю

В онкоцентрі розповідають: за потреби не лише допомагають пересісти із автівки, але й зустрічають із автобуса на зупинці – якщо людина користується громадським транспортом. Такі випадки не рідкість, адже від хіміотерапії часто людина знесилена і ходити без допоміжних засобів не може.

ІГОР ГАЙДАЙ, ЗАВІДУВАЧ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОГО ВІДДІЛУ ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

Кожне відділення, вхід у кабінети, туалети, все позначене шрифтом брайля, щоб люди з вадами зору могли дізнатися де вони перебувають і куди їм потрібно потрапити.

Для незрячих людей обладнали таблиці з підписами шрифтом Брайля. Означили підписами відділення, ліфти, туалети. У фойє біля ліфта прописали, яке відділення на якому поверсі розташоване. Щоб спілкуватися із людьми з вадами слуху, в допомогу лікарям – онлайн-сервіс сурдоперекладу від українського товариства глухих.

ІГОР ГАЙДАЙ, ЗАВІДУВАЧ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОГО ВІДДІЛУ ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

Якщо є така потреба, лікар у режимі відеозв’язку зв’язується зі спеціалістом, який надає послуги сурдопереладу, і вони тоді спілкуються вже втрьох: пацієнт, лікар і сурдоперекладач.

Знайти потрібне відділення і прокласти до нього шлях допомагає також адміністраторка Вікторія. Серед її завдань: зорієнтувати людину і за потреби, супроводити.

ВІКТОРІЯ МОРОЗОВА, АДМІНІСТРАТОРКА

Провести, розказать, допомогти може бахіли одягнуть. Хто не знає, куди іти, ми дивимося папери, куди їм, що лікар назначив.

Пані Ніна – пацієнтка онкоцентру. Каже, кращого ставлення, ніж в онкоцентрі, не зустрічала в жодному медкзаладі.

НІНА, ПАЦІЄНТКА ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

Я трошки ходжу сама, а коли сама побоююся, питань немає, допомого миттєва. Я натискаю кнопочку і через 2 хвилини коло мене команда. Тут такий технічний персонал, я не знаю хто його добирає, це просто казка, а не дівчата. 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version