З кінця січня в Україні прогнозують новий сплеск захворюваності на ковід  

Нова хвиля коронавірусу вже близько, попереджає головний санітарний лікар України Ігор Кузін і закликає негайно робити щеплення – і дорослим, і дітям.

Україна поки має перепочинок між осіннім сплеском, коли за день реєстрували до 800 смертей, і зимовим, який, за прогнозами, буде не легшим. Про це він розповів у інтерв’ю ВВС Україна.

ковідне відділення у лікарні
pravda.com.ua

Хоча чітких прогнозів про те, скільки життів ще може забрати ковід, немає. Все буде залежати від того, який штам вірусу домінуватиме в Україні – заразніший Омікрон, який, протікає легше, чи Дельта – не така заразна, але переноситься важче.

ВВС: Зараз поволі збільшується кількість госпіталізацій. Це вже почалась нова хвиля?

Ігор Кузін: Я маю надію, що ні. Зараз у Сумській області збільшується кількість нових випадків, а в Херсонській зростає частка госпіталізованих. Однак, цей зріст не є значним. Ми ще не бачимо погіршення епідситуації. Скоріше спрацьовує післясвятковий період, коли люди відкладали похід до лікаря.

ВВС: Які прогнози, коли почнеться нова хвиля?

Ігор Кузін: За нашими прогнозами, черговий сплеск буде, починаючи з кінця січня. У цей час буде більше Омікрону. Пік припаде на лютий з поступовим спаданням аж до квітня.

BBC: Тобто це буде тривалий сплеск у кілька місяців?

Ігор Кузін: Так. Тривалість і розмах нової хвилі буде залежати від ефективності протиепідеміологічних заходів і від кількості людей, які отримають повний курс щеплення або бустерну дозу.

BBC: Аналітики Українського центру охорони здоров’я прогнозують у 2022 році дві хвилі, близько трьох мільйонів хворих і до 100 тисяч смертей. А які ваші прогнози? Скільки людей може померти від ковіду в Україні?

Ігор Кузін: Коли ми кажемо про смертність, то ці показники будуть залежати від доволі великої кількості факторів. Основним з них є кількість вакцинацій. За даними наукових досліджень, щеплення захищає від важкого перебігу хвороби й від смерті. Ми маємо доволі амбітні плани з вакцинації – принаймні 70% дорослого населення до кінця 2022 року. Тобто кількість смертей буде залежати від темпів вакцинальної кампанії.

Ми не очікуємо, що 2022 рік буде гіршим, ніж 2021 за кількістю нових випадків або кількістю смертей.

BBC: Не гірший, це скільки смертей може бути знову?

Ігор Кузін: Важко сказати, але щодо цього прогнозу у 100 тисяч смертей від ковіду в 2022 році – це дещо завищені прогнози. Це найгірший сценарій.

BBC: Але експерти більш песимістичні у прогнозах щодо вакцинації, ніж ви. Наприклад, очікують 53% повністю щеплених українців у 2022 році. Адже кількість охочих зробити щеплення зменшується. Ви вірите у те, що понад 70% українців вакцинуються?

Ігор Кузін: Мені дуже хочеться в це вірити. За даними кількох досліджень, майже 60% українців розуміють необхідність проведення вакцинації. Але частина з цих 60% відкладає щеплення. На них впливає думка лікарів, колег або вони чекають завершення досліджень. На моє переконання, 60% людей, які готові вакцинуватися, це та цифра, яку можна досягти у 2022 році. Також ми розраховуємо на 10% тих, хто потенційно вважає, що вакцинація їм не потрібна, бо у них є протипокази через хвороби.

На 2022 рік ми плануємо велику комунікаційну кампанію, щоб пояснити людям, що неінфекційні соматичні захворювання часто є прямими показами до проведення вакцинації, а не навпаки.

Як повідомляла раніше vikka.ua, черкащани можуть отримати бустерну дозу вакцини від коронавірусу

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net