Виплати, як у Міністрів: рейтинг зарплат голів Звенигородських громад

Сайт vikka.ua разом із телеканалом ВІККА промоніторили заробітні плати голів громад Звенигородського району. Звенигородщина нас здивувала. У декого з голів заробітна плата вища за міністерські статки.

 Хто лідер по зарплатах

Із 17 громад району відповіді на наш інформаційний запит не надали 5 територіальних громад. Одна із них Єрківська громада. Голові цієї громади, певно, є що приховувати від своїх виборців. За нашими даними, які ми отримали із інших офіційних джерел, голова Єрківської ТГ має найбільшу зарплату з усіх голів Черкаської області – 71 300 грн. Для порівняння, заробітна плата прем’єр-міністра України – 58 тис. грн

Далі у рейтингу йдуть голови колишніх райцентрів: Звенигородки та Тального. Відповідно 45 000 та 39 800 грн. Це навіть більше, ніж середня місячна зарплата голови Звенигородської РДА.

Заробітні плати голів ТГ складаються з окладів (в межах 12-15 тис. грн. у місяць), надбавок за стаж і вислугу років, премій і різних матеріальних виплат. Рівень премій різний: від 50 до 200%. Відсотки затверджують депутати селищної ради. Тому, якщо голова «дружить» із місцевими депутатами, то йому можуть встановити високу премію. Якщо ж ні, то зазвичай обмежуються 100% від окладу.

Примітно, що голови колишніх райцентрів Катеринополя, Шполи і Лисянки – середнячки у зарплатному рейтингу. Хоча, наприклад, Шполянська ТГ найбільша за кількістю населення у Звенигородському районі. А зарплата голови – 32 тис. грн

Населення і кількість сіл

У розрізі населення, то найбільша кількість у Шполянській, Тальнівській та Звенигородській територіальних громад. У той же час Звенигородка і Тальне посідають друге та трете місце у зарплатному рейтингу.

Цікаво виглядають співвідношення населення/зарплати у аутсайдерів. Найменша кількість у Липянської, Бужанської та Матусівської ТГ. Хоча зарплати голів цих ТГ перебувають в середині рейтингу.

Хто «найдорожчий», а хто «найскромніший»

Ми вирішили порахувати у скільки обходить голова територіальної громади кожному жителю населеного пункту, де він керує. Таким чином, ми з’ясували, хто найдорожчий, а хто найдешевший із голів. Для того, щоб вирахувати цю цифру, ми взяли кількість населення і поділили на середню місячну заробітну плату керівника.

«Пальму» першості тримають: Єрківська, Матусівська та Бужанська громади. Найдешевшими для громад виявилися керівники колишніх райцентрів Шполи та Тального, а також «вугільної столиці » Черкащини – Ватутіного.

Для інформації:

Середня щомісячна заробітна плата голови Звенигородської РДА – 35 тис. грн

Середня заробітна плата по Звенигородському  району – 11 197  грн

Читайте також: Видавав себе за ветерана Афганістану: жителя Звенигородки судитимуть за шахрайство.

Читайте новини vikka.ua у зручному форматі:

телеграм-канал,

сторінка у фейсбуці,

акаунт в інстаграмі,

ми в TikTok.

Усі відео ТК «ВІККА» доступні на ютюб-каналі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x